EHF Europski kup: Poraz od pet razlike, ali i nada Gorice…

248

U prvom susretu 3. kola EHF Europskog kupa, rukometaši Gorice poraženi su u Češkoj od MSK Povazske Bystrice 29:24. Lijepa je to prednost za češki klub, ali Gorica  to definitivno može nadoknaditi i proći dalje. Uzvrat je sljedeće subote u Velikoj Gorici.

Goričani su se odlično držali u prvoj četvrtini. I imali minimalni zaostatak (4:3). Onda je domaćin uspio povezati tri pogotka zaredom i prvi put otići na plus četiri (7:3). I držali su to sve do tri minute prije predaha, kada je Gorica došla na 11:9. Dalje od toga nije išlo. Dapače. Domaćin je na predah odnio plus tri (13:10).

Serijom pogodak za pogodak Gorica je držala priključak s MSK Povzskom Bystricom i u drugom dijelu. Ali, onda opet domaćin uspijeva napraviti niz od 3:0 i pobjeći na pet razlike (19:14). Gorica se ne predaje. Vraća se u igru sredinom drugog dijela i dolazi na samo dva pogotka zaostatka. Ipak, stalna jurnjava da se domaćin dostigne ostavila je traga na ekipi, i umor ih sve više stiže. Povazska Bystrica je u jednom trenutku bila na rubu da uzvrat učini samo pukom formalnošću jer je u 57. minuti imala plus sedam (28:21).

Andrija Nikolić u tim trenucima zove minutu predaha, uspijeva primiriti svoju momčad i Gorica do kraja pravi niz od 1:3, i dolazi do konačnih 29:24, što ih ostavlja u igri za prolazak dalje. Sa sedam pogodaka Tomaš Vallo bio je najbolji u domaćim redovima. Kod Gorice najbolji Rok Malin sa šest pogodaka.

EHF EUROPSKI KUP: 3. kolo
MSK POVAZSKA BYSTRICA – GORICA 29:24

Prethodni članakEHF Liga prvakinja: I sedmi poraz Lokomotive Zagreb
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: PPD lako do bodova, KTC zaustavio Poreč