Paket24 Premijer liga – Liga A: Nexe bez problema, Metković se mučio s Varaždinom

489

U dva susreta Paket24 Premijer lige – Lige A, Nexe je bez problema slavilo protiv slabašnog Zameta, a u velikoj borbi Metkovića i Varaždina, na kraju su se radovali domaćini boljom igrom u posljednjih deset minuta. Čudesni Željko Kozina imao je čak 20 obrana.

Nexe je prema očekivanju nastavilo veliki niz bez poraza. Uz četiri pobjede u EHF Europskoj ligi u skupini, ostvarili su i 12. pobjedu u Paket24 Premijer ligi – Ligi A. Ovog puta “žrtva“ je bio Zamet. Sve je bilo riješeno već nakon 15-tak minuta kad je domaći sastav stigao do rezultata 10:3. Već tada se vidjelo da gosti ne mogu pratiti njihov ritam i silinu igre. Do predaha je našički sastav stvorio 11 pogodaka razlike (19:8).

Branko Tamše je logično dao predah svojim najiskusnijim i najopterećenijim igračima do sada. Tako su do izražaja došli drugi poput Frana Milete koji je imao sjajan dan s učinkom od devet pogodaka iz 10 pokušaja. Prvi put zaigrao je i Karlo Jurić koji je nedavno vraćen iz Dubrave. I imao je odličan učinak četiri od četiri.  Posebno dobar dan imali su domaći vratari s ukupno 21 obranom: Dominik Kuzmanović 11, Moreno Car 10. Dario Pešić s 12 obrana ostavio je najbolji dojam kod gostiju. Njihov najbolji strijelac pak, bio je Karlo Tomović s četiri pogotka.

Kao što se i moglo očekivati, jako uzbudljivo i napeto bilo je u susretu Metković – Mehanike i Varaždina 1930. Gotovo pune 23. minute igralo se pogodak za pogodak. Pri tome su gosti stalno imali vodstvo. Pet puta ono je iznosilo dva pogotka razlike. A onda su u 25. otišli na plus tri i prvi put zabrinuli domaćina. Na predahu je rezultat bio 13:15. A to je malo momčadi ove sezone imalo u Metkoviću.

Varaždin je vodio još punih 20. minuta drugoga dijela. U jednom trenutku njihova je prednost bila četiri pogotka (15:19). Domaćin se mučio. Ali je bio strpljiv i čekao svojih pet minuta, ili bolje rečeno posljednjih deset. U 50. su naime, stigli do izjednačenja 24:24. A kako su tom nizu dodali još dva pogotka, s 26:24 preuzeli su i vodstvo. I nisu ga ispustili do kraja. Varaždinci su u posljednjih deest minuta postigli samo jedan pogodak.

Fenomenalni Željko Kozina imao je 20 obrana. S pet pogodaka prvi strijelac Josip Bezer. Kod gostiju 14 obrana Tina Hercega. Tin Šestak s osam pogodaka bio je pak, njihov najučinkovitiji igrač.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 12. KOLO
NEXE – ZAMET 36:19
METKOVIĆ-MEHANIKA – VARAŽDIN 1930 28:25

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: PPD lako do bodova, KTC zaustavio Poreč
Sljedeći članak1. HRL Žene: Pobjede Dalmatinke, Trogira i Zrinskog