Paket24 Premijer liga – Liga B: PPD lako do bodova, KTC zaustavio Poreč

182

U dva susreta Paket24 Premijer lige – Lige B koji su odigrani u subotnjem terminu, PPD Zagreb je lako izašao na kraj s Trogirom, a Poreč je poražen u Križevcima.

Nakon iznimno teškog i zahtjevnog susreta u Ligi prvaka, Slavko Goluža je morao pametno rotirati svoju momčad da b nastavio pobjednički niz u Paket24 Premijer ligi. Trogir se vrlo solidno držao prvih 12. minuta. Onda je Zagreb uspio povezati četiri pogotka u nizu i prvi put stvorio osjetniju prednost (10:6). Gosti nisu posustali i pet minuta prije predaha dolaze na minus jedan (11:10). Ali, ne uspijevaju izdržati u tom ritmu do kraja pa u svlačionicu idu s tri pogotka zaostatka (16:13).

Čvrst i odlučan je ulazak Zagrebaša u drugi dio. Gosti su do isteka treće četvrtine potonuli na minus sedam. Kad su deset minuta prije kraja stigli na šest pogodaka zaostatka, „Plinari“ su odgovorili serijom od 6:0 i riješili pitanje pobjednika, premda ono nikada i nije bilo upitno. Aljaž Panjtar je imao vrlo dobar dan s 11 obrana. Od čak 13 strijelaca u redovima pobjednika, najbolji je bio Timur Dibirov s pet pogodaka. Isti učinak imao je Tomislav Radnić na drugoj strani.

KTC je nakon četiri poraza i jednog remija napokon stigao do pobjede. A ona je jako vrijedna jer u Križevcima su pobijedili trećeplasiranu ekipu Lige A. Nakon početnog ispitivanja snaga, domaćin je napravio niz od 5:0, otišao na 7:2, i kao da je time najavio mogući ishod. Poreč je u 30. minuta dao samo šest pogodaka, čega se vjerojatno ne sjećaju ni najveći njihovi navijači.

Tračak nade ipak im se ukazao nakon 6. minuta nastavka kada su Porečani stigli na minus tri (12:9). Ali bio je to dosita samo tračak. Domaćin se uskoro vratio u svoj ritam iz prvog dijela i bez problema stigao do vrlo vrijedne pobjede. Čak 19 obrana imao je Marin Šutalo na domaćim vratima. Sa šest pogodaka Toni Ezgeta bio je najefikasniji u KTC-u. Kod gostiju ukupno 16 obrana tri vratara. Prvi strijelac Arman Ikanović s pet pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA: LIGA B:12. KOLO
PPD ZAGREB – TROGIR 35:25
KTC – POREČ 25:16

Prethodni članakEHF Europski kup: Poraz od pet razlike, ali i nada Gorice…
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Nexe bez problema, Metković se mučio s Varaždinom