EHF Europski kup: Uvjerljiva pobjeda Sesveta za miran uzvrat

294

Rukometaši Sesveta pobijedili su kosovski sastav KH Besa Famgas 31:23 u 3. kolu EHF Europskog kupa i mirno dočekuju uzvratni susret koji se igra za tjedan dana u Peći.

U sjajnoj atmosferi prepune dvorane Jelkovec, Sesvećani su ostvarili visoku i vrijednu pobjedu koja im širom otvara vrata daljeg natjecanja. Imala je ekipa Silvija Ivandije otvaranje kakvo je samo poželjeti mogla. Naime, nakon osam minuta igre Sesvete su vodile 5:1. I čuvali su domaći tu prednost sve tamo do pred ulazak u posljednjih deset minuta prvoga dijela. Ali, iskusni sastav s Kosova uspijeva primiriti nabujale strasti Sesveta i doći na samo pogodak zaostatka (9:8). Ipak, Sesvećani pronalaze novu snagu i u završnici prvoga dijela serijom 6:1 odlaze na velikih 15:9. Pogodak manje imali su na predahu, ali još uvijek jako zadovoljni.

Besa bolje ulazi u nastavak. S tri pogotka zaredom u samo dvije minute, opet hvataju priključak. I ne samo to. Do sredine drugog poluvremena uspjeli su poništiti kompletnu prednost domaćina, i doći do izjednačenja 19:19. Ali, onda slijedi pravi uragan domaćina. U sljedećih 12. minuta ostavili su goste bez pogotka, a pri tome postigli deset i pobjegli na nedostižnu prednost. Završilo je 31:23 što bi trebalo biti dovoljno za uzvratni susret i prolazak dalje. Ali, oprez nikada nije na odmet.

Ukupno 14 obrana imali su domaći vratari. Sa sedam pogodaka Patrik Hršak bio je najbolji strijelac Sesveta. Kod gostiju 11 obrana Mursela Mehmetija. Po pet pogodaka dali su Hrvat Ivan Majić, Nikola Prce i Egzon Gjuka.

EHF EUROPSKI KUP: 3. KOLO
SESVETE – KH BESA FAMGAS 31:23

Prethodni članak1. HRL Žene: Splitu gradski derbi, Dugo Selo do trećeg mjesta
Sljedeći članak1. HRL Žene: Izjave nakon 8. kola