EHF Europska liga: Čudesni Nexe nastavlja s euro pobjedama

110
Photocredit: RK Nexe

Rukometaši Nexe-a nastavili su stopostotni niz u EHF Europskoj ligi. U 5. kolu skupine C pobijedili su Fraikin BM. Granollers 39:36 i za sada su neporaženi na vrhu ljestvice.

A nije sastav iz Našica dobro počeo susret protiv drugoplasirane momčadi španjolske lige. Uz nekoliko izgubljenih lopti, bilo je tu i tehničkih pogrešaka pa je Granollers u 7. minuti već imao 4:6. Branko Tamše morao je reagirati minutom predaha da popravi mirnoću i koncentraciju svojih igrača. I to se isplatilo jer Nexe je ubrzo stiglo do izjednačenja, a u 15. minuti i vodstva.

I nastavili su domaći u tom ritmu pa su do predaha uspjeli stvoriti tri pogotka viška (19:16). Pri tome su na kraju imali sjajnu realizaciju od čak 73 posto.

S dva pogotka u prve dvije minute, Nexe je diglo svoju prednost na plus pet. I činilo se da ne bi smjelo imati većih poteškoća da dođe do još jedne pobjede. Ali, ponešto se pitalo i odličnu španjolsku momčad. Malo po malo smanjivali su prednost i sredinom drugog poluvremena stigli na minus jedan. Imali su nakon toga još četiri – pet prilika da dođu do izjednačenja, ali Nexe im to nije dopustilo ni jednog trenutka. Čak ni u situaciji kad je četiri i pol minute prije kraja na plus jedan Fahrudin Melić propustio realizirati sedmerac. Sve su nalete borbenih Katalonaca izdržali domaćini te na kraju slavili veliku i vrijednu pobjedu 39:36.

Mihailo Radovanović imao je 11 obrana. Sedam pogodaka postigao je Gianfranco Pribetić. Po šest su dali Luka Moslavac i Ivan Sršen. Kod gostiju sedam puta precizni su bili Faruk Yusuf i Antonio Garcia Robledo.

Za tjedan dana isti sastavi igraju međusobno u Granollersu.

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA C, 5. KOLO
NEXE – FRAIKIN BM. GRANOLLERS 39:36

Prethodni članakJuniori: Prva faza priprema za siječanjske kvalifikacije
Sljedeći članak1. HRL Žene: Lokomotiva mirno kroz Bjelovar