Machineseeker EHF Liga prvaka: PPD Zagrebu bod u dramatičnom raspletu protiv Dinama

157

Rukometaši PPD Zagreba odigrali su neodlučeno 27:27, u 9. kolu skupine A EHF Machinesekeer Lige prvaka protiv bukureštanskog Dinama. To je iznimno vrijedan bod koji Zagrebaše u potpunosti vraća u igru za prolazak u nokaut fazu, a ni pobjeda im nije bila daleko.

Zagreb je bio potpuno ravnopravan prvi dio. I može žaliti što mu je u posljednjih desetak minuta ponestalo mirnoće i koncentracije u realizaciji. Hrvatski prvak je na početku susreta poveo 1:2. Ali je onda brzopleto odigrao nekoliko napada i otvorio put Dinamu do serije od tri pogotka odnosno vodstva 4:2.

Ipak, to ga nije uzdrmalo. Dapače, sjajno raspoloženi Timur Dibirov gotovo je sam igrao protiv rumunjskog sastava. Zagrebaši su tako u 10. minuti ne samo stigli vodstvo Rumunja, već i poveli 5:6. Odlično se momčad koju odnedavno vodi Slavko Goluža držala sljedećih desetak minuta. Posebno dobra bila je obrana. PPD je imao još dva vodstva od po jednog pogotka i onda malo posustao.

Puno problema napravio im je Egipćanin Ali Zein. Zahvaljujući njemu, ali i odličnom Saeidu Heidariradu (9 obrana), Dinamo je dvaput imao prednost od dva pogotka. Ali ih nije uspio sačuvati do predaha jer su „Plinari“ zabili u posljednjim sekundama i u svlačionicu otišli s minus jedan (14:13). Zagreb je u posljednjih deset minuta postigao samo dva pogotka. Postotak njihove realizacije bio je 52 posto.

Briljantno je Zagreb otvorio drugo poluvrijeme. Najprije je Aljaž Panjtar upisao dvije obrane, od kojih je jedna bila sa 7 metara. Pri tome je zagrebački sastav realizirao dva svoja napada i poveo 14:15. Nakon toga, stigao je novi veliki niz od četiri pogotka zaredom i Zagrebaši su u 41. minuti bili na plus četiri. Aljaž Panjtar kao da  je zaključao svoja vrata, a obrana je bila granitna.

Nakon što je promijenio gotovo cijelu momčad, Xavi Pascual je povukao zadnji potez. Krenuo je u igru sedam na šest. Malo po malo njegova ekipa smanjivala je prednost i šest minuta prije kraja najprije stigla do izjednačenja, a zatim i vodstva 26:25. Činilo se da Zagrebu nema spasa jer je umor bio jasno vidljiv na njihovim licima. Ali, onda se na vratima ukazao Dino Slavić. S dvije vezane obrane vratio je Zagrebašima nadu i priliku da iz Bukurešta odu neporaženi. Pogodak izjednačenja postigao je Karpo Sirotić desetak sekundi prije kraja.

Saeid Heidarad je imao 17 obrana. Isto toliko skupili su Dino Slavić (8) i Aljaž Panjtar (9). Prvi strijelac domaćina bio je Andrii Akimenko sa šest pogodaka. Kod PPD-a sedam pogodaka Timura Dibirova, pet Ivana Čupića.

EHF MACHINESEKEER LIGA PRVAKA: SKUPINA A, 9. KOLO
DINAMO BUKUREŠT – PPD ZAGREB 27:27

Prethodni članakSeniori: Popis igrača za prvi dio priprema u Poreču
Sljedeći članak1. HRL Žene: Derbi u Pločama, Split 2010 želi 3. mjesto