EHF Europska liga: Drama sedmeraca pripala Podravka Vegeti

234

Rukometašice Podravka Vegete osigurale su nastup u skupinama EHF Europske lige. U uzvratnom susretu 3. kola protiv MKS Zaglebie Lublina slavile su nakon izvođenja sedmeraca. Naime, nakon 60. minuta igre nije bilo pobjednika. Susret je završen 22:22. Kako je u prvom susretu bilo 24:24, a nova pravila EHF-a više ne predviđaju prolazak ekipa koja je postigla više pogodaka u gostima, izvodili su se sedmerci. Tu je Podravka Vegeta bila bolja i prošla u skupine EHF Europske lige.

Gošće su dominirale cijelim prvim poluvremenom. Podravka Vegeta je vodila samo na početku 1:0 i 2:1, a sve ostalo vrijeme vodila je ekipa Lublina. Pri tome je sastav iz Koprivnice promašio čak osam čistih udarca i napravile pet tehničkih pogrešaka. Poljakinje su to iskoristile i nakon prvog dijela imale čak četiri pogotka prednosti (8:12).

U nastavku Željko Babić ipak pronalazi dobitnu kombinaciju. Tina Barišić vuče u napadu, prati to Lucija Bešen na vratima i Podravka Vegeta u 39. minuti stiže do izjednačenja 14.14. Do kraja je bilo puno drame i promjena u vodstvu. Podravka ima 20:19 pa gubi 21:22, da bi 28 sekundi prije kraja Željko Babić pozvao minutu predaha, a Dora Kalaus je zabila za 22:22. Poljakinje su pak, u posljednjoj sekundi pogodile vratnicu pa su na kraju sedmerci odlučivali o prolasku dalje.

Tu je pak, junakinja bila Antonia Tucaković koja je u trećoj seriji obranila udarac Karoline Kochanika Sale. Tako je spasila Tinu Barišić koja je već ranije slabo pucala svoj sedmerac. U četvrtoj seriji promašila je Adrianna Gorna, a točku na i stavila je Ana Pandža i tako je Podravka Vegeta ukupnim rezultatom 26:24 prošla u skupine EHF Europske lige.

Najbolja u redovima hrvatskih doprvakinja bila je Tina Barišić s devet pogodaka. Kod gošći pet pogodaka Emilie Galinske.

EHF EUROPSKA LIGA: 3. KOLO
PODRAVKA VEGETA – MSK AZGLEBIE LUBLIN 22:22 (26:24 7m)

Prethodni članakPaket24 Premijer liga: Tko će do bodova kolo prije predaha?
Sljedeći članakSeniori: Počela prodaja ulaznica za susret s Italijom u Puli