EHF Liga prvakinja: Novi poraz Lokomotive Zagreb

95
Photocredit: RK Lokomotiva Zagreb

Rukometašice Lokomotive Zagreb doživjele su još jedan poraz u EHF Ligi prvakinja. U 8. kolu poražene su od danskog sastava Team Esbjerg 33:20, i ostale na posljednjem mjestu kao jedina ekipa bez boda u skupini B.

Solidno je zagrebački sastav odigrao prvo poluvrijeme. Domaći sastav prepun velikih zvijezda norveške i danske reprezentacije prvu veću prednost stvorio je u 12. minuti kada je imao 8:3. Ali, Lokomotiva se hrabro borila i na ulasku u posljednjih deset minuta prvoga dijela bila na minus četiri (11:7). Esbjerg je čini se, dozirao svoje napore svjestan razlike u kvaliteti i samo malo pojačao tempo u završnici prvoga dijela da bi na predah odnio pet razlike (18:13).

Još desetak minuta držala se Lokomotiva na 7-8 pogodaka razlike. Ali ju je onda polako počeo stizati umor, rastao je broj tehničkih pogrešaka, izgubljenih lopti koje su domaće rukometašice bez većih problema kažnjavale i dizale su svoju prednost. Treba reći da je Jesper Jensen dosta rotirao svoj sastav pa je veći dio poluvremena igrao bez udarnih snaga. I Nenad Šoštarić je u završnici malo pričuvao neke od svojih glavnih igračica jer ga u srijedu čeka veliki derbi protiv Podravka Vegete. Osam minuta prije kraja Esbjerg je prvi put otišao na plus deset. Završilo je s 14 pogodaka viška za sastav koji je jedan od kandidata za Final 4 Lige prvaka ove sezone.

S osam pogodaka Henny Ella  Reistad bila je najbolja u domaćim redovima. Kod Lokomotive prvo ime Klara Birtić sa šest pogodaka.

EHF LIGA PRVAKINJA: SKUPNA B, 9. KOLO
TEAM ESBJERG – LOKOMOTIVA 33:20

Prethodni članakSeniori: Počela prodaja ulaznica za susret s Italijom u Puli
Sljedeći članakEHF Europski kup: Oproštaj Gorice od Europe