1. HRL Žene: Split 2010 uvjerljiv protiv Osijeka

229

U posljednjem susretu 9. kola 1. hrvatske rukometne lige za žene, Split 2010 je lakše nego što se očekivalo pobijedio Osijek i probio se na 3. mjesto ljestvice.

Premda su mnogi priželjkivali veliku borbu jer Osijek je u posljednje vrijeme bio u dobrom ritmu, od toga nije bilo ništa. Splićanke su se nametnule do samog početka. I već sredinom poluvremena imale su prednost od šest pogodaka. Osijek kao da nije imao obrane. Split 2010 je na kraju prvog dijela imao čak deset pogodaka viška (22:12).

Ništa se bitnije nije promijenilo ni u drugom poluvremenu. Splićanke su bez većih poteškoća čuvale svoju prednost, igrajući uglavnom pogodak za pogodak. Uz to su gotovo sve rukometašice dobile priliku da osjete igru. Završilo je s deset razlike (38:28). Lucija Ercegović sa sedam pogodaka bila je najbolja u domaćim redovima. Pogodak manje dala je Klara Rubić. Kod Osijeka prvo ime Josipa Paula Jerčinović sa šest pogodaka.

1. HRL ŽENE: 9. KOLO
SPLIT 2010 – OSIJEK 38:28

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Osijek i KTC bez pobjednika, PPD Zagreb lako do bodova
Sljedeći članakEHF Europski kup: Sesvećani nastavljaju svoj europski put