Paket24 Premijer liga – Liga A: Nexe lako, remi Ribole i Metkovića

187
Photocredit: RK Nexe

U dva susreta Paket24 Premijer lige – Lige A koji su igrani u nedjelju, Nexe je bez većih problema osvojilo nove bodove u Samoboru protiv Rudara. U susretu Ribola Kaštela i Metković-Mehanike nije bilo pobjednika. Gosti su do remija stigli 19 sekundi prije kraja.

Lakše nego što se očekivalo, Nexe je pobijedilo Rudar uz izravni prijenos na Sportskoj televiziji. Mnogo toga bilo je riješeno već u prvom dijelu. Sastav iz Našica krenuo je od početka punim gasom. Nakon 11. minuta već su imali četiri pogotka prednosti. Sredinom prvog poluvremena stigla je velika serija od šest pogodaka zaredom pa je njihova prednost bila gotovo trostruka (5:14). Do predaha je ona porasla za još jedan pogodak (9:19).

Kod takve razlike Branko Tamše je prema običaju, u nastavku rotirao cijelu svoju momčad. Tako se među strijelcima našlo 12 igrača, i vratar Dominik Kuzmanović. U takvoj situaciji domaćin se malo opustio u nastavku i odigrao nešto ravnopravnije pa je ta dionica završena 13:17. Završilo je s plus 14, što je ujedno i najveće prednost koju je Nexe imao u susretu. Ukupno 12 obrana imali su domaći vratari. Prvi strijelac Rudara bio je pak, Vid Starčević s 4 pogotka. Kod gostiju vratari devet obrana, a najefikasniji Aleksandar Bakić s 10 pogodaka.

Jako puno neizvjesnosti i uzbuđenja bilo je u susretu Ribola Kaštela i Metković-Mehanike. Gosti su vodili praktički cijelo prvo poluvrijeme. Uglavnom s pogodak ili dva. Ali, u posljednjoj minuti Kaštelani postižu dva pogotka i na predah nose minimalnu prednost (15:14).

Metkovci u nastavak ulaze s dva pogotka zaredom i opet vode. Ali, onda slijedi žestok odgovor domaćina. Nizom od pet pogodaka u 37. minuti bježe na plus četiri (20:16). I čuvaju svoje vodstvo sve do 58. minute. Tada Metkovci ponovno stižu do izjednačenja 30:30. U posljednje dvije minute svatko zabija po dva pogotka i na kraju se bodovi dijele. Remi je Metkoviću donio jedan od najiskusnijih, Hrvoje Batinović koji je imao savršen učinak. On je naime postigao devet pogodaka iz devet udaraca. Kod domaćina prvo ime Dominik Radina sa sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A:13. KOLO
RUDAR – NEXE 22:36
RIBOLA KAŠTELA – METKOVIĆ-MEHANIKA 32:32

Prethodni članak1. HRL Žene: Izjave nakon 9. kola
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Osijek i KTC bez pobjednika, PPD Zagreb lako do bodova