Paket24 Premijer liga – Liga B: Osijek i KTC bez pobjednika, PPD Zagreb lako do bodova

153

U dva preostala susreta Paket24 Premijer lige – Lige B, Osijek i KTC odigrali su neodlučeno 30:30, a PPD Zagreb je bez većih poteškoća slavio protiv Moslavine u Kutini i nastavio svoj pobjednički niz.

Kao što se moglo i očekivati, susret Osijeka i KTC-a bio je pun uzbuđenja i napetosti. Domaćin je vodio veći dio prvog poluvremena. Uglavnom je to bilo s pogotkom ili dva razlike. Ali, nakon jedne mini serije od tri pogotka zaredom, sredinom poluvremena prednost seli na stranu gostiju. I oni je uspijevaju sačuvati do kraja prvog dijela, koje završava rezultatom 13:15.

Domaćin sjajno počinje drugo poluvrijeme. Vrlo brzo su stigli zaostatak, a nakon sedam minuta igre u nastavku i poveli 19:17. Križevčani se dakako nisu predali. Dapače, stalno su pritiskali, bili na korak ili dva zaostatka. Osijek je u 53. minuti imao plus tri 28:25, i činilo se da sigurno grabi ka pobjedi. Ali, onda je stiglo sjajno razdoblje u igri gostiju koji su postigli četiri pogotka zaredom i dvije minute prije kraja poveli 28:30. Ali, nisu izdržali. Domaćin će zabiti dva, a ne primiti više ni jedan pogodak pa je svatko na kraju osvojio po bod. Sa sedam pogodaka David Čičak bio je najistaknutiji u domaćim redovima. Kod gostiju 11 obrana Marina Šutala. Po šest pogodaka dali su Matija Peraica i Marko Jurakić.

PPD Zagreb je tradicionalno nakon zahtjevnog europskog nastupa trebao 15-tak minuta da dostigne radnu temperaturu. Stoga, nije nikakvo iznenađenje da je domaćin vodio u prvoj četvrtini. Na početku su čak imali 4:1. Zagrebaši su se uspjeli posložiti u drugoj četvrtini i na kraju odnijeli pet pogodaka viška u svlačionicu (11:16).

To kao da je bilo zagrijavanje za drugo poluvrijeme. Domaćin kao da nije postojao na terenu. Prednost „Plinara“ stalno je rasla. Zabijali su sa svih pozicija. Najveća serija bila je od osam pogodaka. Na kraju su se zaustavili na plus 19 (20:39) Domaćin je u drugom dijelu dao samo devet pogodaka. Marin Sorić je imao 14 obrana. Najbolji strijelac pak, Antun Aramić s četiri pogotka. Kod PPD-a sjajan Davor Ćavar s 11 pogodaka iz isto toliko pokušaja.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 13. KOLO
OSIJEK – KTC 30:30
MOSLAVINA – PPD ZAGREB 20:39

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Nexe lako, remi Ribole i Metkovića
Sljedeći članak1. HRL Žene: Split 2010 uvjerljiv protiv Osijeka