EHF Liga prvakinja: I deveti poraz Lokomotive Zagreb

169
Photocredit: RK Lokomotiva Zagreb

Rukometašice Lokomotive Zagreb poražene su i u devetom nastupu u EHF Ligi prvakinja. U dvorani Sutinska vrela pobijedila je ekipa Metz Handballa 18:27. Francuskinje su nakon 9. kola na vodećem mjestu s 15 bodova, a Lokosice na posljednjem mjestu bez boda.

Već u početku susreta bilo je jasno u kojem smjeru će ići ta utakmica. Iznimno jača, čvrsta obrana tjerala je slabašni napad Lokomotive Zagreb gotovo stalno u pasivnu igru i pucanje pod pritiskom oduzimanja lopte. Kad se tome doda i poneka tehnička pogreška i izgubljena lopta, jasno je zašto su na isteku osme minute francuske rukometašice vodile 2:6. Sredinom prvog poluvremena prednost je iznosila golemih šest razlike (4:10). Metz je na predah odnio još jedan više (6:13), ostavivši zagrebački sastav na samo šest postignutih pogodaka.

U drugom dijelu ista slika na terenu. Metz tu dionicu otvara serijom od 1:3 i vrlo brzo diže razliku na plus devet. I držala ju je francuska ekipa većim dijelom, premda je njihov trener već povukao dobar dio prve postave s terena. Sredinom drugog poluvremena Lokomotiva uspijeva uhvatiti solidan priključak, nakon što je povezala pet pogodaka u nizu, uz samo jedan primljeni (16:20). Ali, Metz se brzo uozbiljio i ponovno odjurio u sigurnu zonu od devet pogodaka viška i rutinski priveo susret kraju.

Devet obrana skupila je Lena Ivančok. Prvi strijelac Lokomotive bila je Ana Malec s pet pogodaka, od kojih su četiri bila s crte od 7 metara. Na drugoj strani 13 obrana francuskih vratarki. S pet pogodaka iz pet pokušaja najprecizinija Debbie Bont.

Nakon ovog kola, Liga prvakinja ide na kraći predah. Nastavak je 08. siječnja 2023. godine kada u Zagreb dolazi turski Kastamonu.

EHF LIGA PRVAKINJA: SKUPINA B, 9. KOLO
LOKOMOTIVA ZAGREB – METZ HANDBALL 18:27

Prethodni članakPaket24 Premijer liga: Izjave nakon 14. kola
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga A: Gorica osigurala Ligu za prvaka