Paket24 Premijer liga – Liga A: Gorica osigurala Ligu za prvaka

373

U posljednjem susretu Paket24 Premijer lige – Lige A, rukometaši Gorice pobijedili su Rudar 31:26 i tako osigurali nastup u Ligi za prvaka. Rudar će pak, u Ligu za ostanak.

Gorica je nakon dva poraza u EHF Europskom kupu i Paket24 Premijer ligi, ovaj tjedan ipak uspjela uhvatiti posljednji vlak za Ligu za prvaka. Naime, u srijedu su pobijedili Zamet, danas Rudar i tako osvojili treće mjesto Lige A, odnosno mogućnost da se bore za naslov prvaka.

Jako dobro je otvorio susret domaći sastav. Nakon 11. minuta igre već su imali 6:2. Rudar se vratio u utakmicu sredinom prvoga dijela i stigao na minus dva (9:7). Ali, Goričani su drugih 15. minuta ponovno podigli nivo svoje igre pa su na poluvremenu imali šest pogodaka viška (18:12).

U drugom dijelu pomalo rutinski su održavali tu prednost. U 45. minuti imali su čak 11 pogodaka razlike (29:18). Rudaru jednostavno nisu ponudili priliku ni jednog trenutka da se približi. Tek kada su malo smanjili ritam u završnici, gosti su nizom od četiri pogotka došli su na minus pet (30:25). Ali već je bila 58. minuta kada se to dogodilo. Završilo je 31:26.

Po sedam pogodaka za Goricu dali su Hrvoje Ceković i Jakov Dujić. Kod gostiju najbolji Alan Javor s pet pogodaka.

Gorica je tako završila prvi dio sezone na 2. mjestu sa 17 bodova. Uz nju u Ligu za prvaka idu još neporaženi Nexe i Dubrava. Rudar je pak, peti s 13 bodova i ide u Ligu za ostanak.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 14. KOLO
GORICA – RUDAR  31:26

Prethodni članakEHF Liga prvakinja: I deveti poraz Lokomotive Zagreb
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Očekivane pobjede Poreča i Sesveta