Paket24 Premijer liga – Liga B: Očekivane pobjede Poreča i Sesveta

363

U dva posljednja susreta 14. kola Paket24 Premijer lige – Lige B, Poreč je s minimalnih 28:27 slavio protiv Trogira, a Sesvete je bilo bolje od Moslavine 35:27. Već je bilo poznato i prije ovog posljednjeg kola da u Ligu za prvaka idu PPD Zagreb, Sesvete i Poreč. Ostali će u Ligu za ostanak.

U susretu bez nekog rezultatskog pritiska, Poreč je pobijedio Trogir 28:27. Domaćin je dobro otvorio susret. I vrlo brzo poveo 3:1. Gosti pak u 11. minuti stižu do izjednačenja 4:4. I ne samo to, nego i preuzimaju i vodstvo. U jednom trenutku ono je bilo izraženo s tri pogotka razlike (9:12). Poreč se nakon toga uozbiljio i do kraja prvog dijela uspio stići do minimalne prednosti 14:13.

I u drugom dijelu domaći su dozirali svoje napore. Nakon plus tri (17:14), opet su dopustili Trogiranima da ih stignu. Posljednjih dvadeset minuta igralo se pogodaka za pogodak, s tim da je minimalna prednost stalno bila na strani Poreča. Na kraju su tako i završili, minimalnom pobjedom domaćina. Sa sedam pogodaka Antonio Ljubić bio je prvi strijelac domaćina. Kod gostiju najefikasniji Tomislav Radnić koji je također dao sedam pogodaka.

Sesvete su trebale pet minuta da se poslože i preuzmu vodstvo koje su gosti imali na samom početku. Igrala je domaća ekipa koliko je bilo potrebno. Njihova najveća prednost u prvom dijelu bila je plus pet (11:6). Ipak, uporni gosti su to stigli i do poluvremena uspjeli doći na samo pogodak zaostatka (15:14).

Još dvadesetak minuta u drugom poluvremenu držali su se Kutinjani na tri ili četiri pogotka zaostatka i gajili nadu da bi možda nešto mogli i osvojiti u Jelkovcu. Ali, u završnici susreta Sesvećani su pojačali tempo i uskoro pobjegli na nedostižnu razliku od osam pogodaka.  Stipe Purić je imao 11, a Marin Sorić 12 obrana. Prvi strijelac domaćina Patrik Hršak s devet pogodaka. Kod gostiju najbolji Filip Turčić sa šest pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 14. KOLO
POREČ – TROGIR 28:27
SESVETE – MOSLAVINA 35:27