EHF Liga prvakinja: Lokomotiva Zagreb nemoćna protiv Gyora

174
Photocredit: Ivan Santro / RK Lokomotiva Zagreb

Rukometašice Lokomotive Zagreb doživjele su i deseti poraz u EHF Ligi prvakinja. U 11. kolu skupine B, Gyor Audi ETO KC slavio je u Zagrebu 16:27 i tako barem na 24 sata preuzeo prvo mjesto skupine, dok Metz Handball ne odigra svoj susret 11. kola.

I prije početka natjecanja, mađarski sastav svrstavan je u jednog od favorita za naslov europskih prvakinja. Osim na početku, Lokomotiva dakako nije mogla pratiti ritam jednog od najboljih svjetskih sastava. Naime, pri rezultatu 6:7, Gyor je napravio niz od pet pogodaka zaredom i prvi put ostvario značajniju prednost (6:12). Tih šest pogodaka viška ostalo je sve do poluvremena (8:14).

Novu lijepu seriju od četiri pogotka, mađarski velikan imao je na početku drugog poluvremena. Tako je u 35. minuti prvi put imao plus deset (8:18). Lokosice su se silno trudile, ali razlika u kvaliteti bila je vidljiva u svakom segmentu igre. Tek u završnici susreta na minus 13, zagrebačke rukometašice uspjele su povezati tri pogotka zaredom. Završilo je s 11 pogodaka prednosti Gyora 16:27. U prvom međusobnom susretu bilo je plus 16. Lokomotiva je imala tek 47, a Gyor 68 posto realizacije.

Lena Ivančok je skupila devet obrana. Najbolji strijelac Lokomotive bila je pak, Tena Petika s osam pogodaka. Uz nju još je samo Tena Japundža postigla više od jednog pogotka. Ona je bila tri puta precizna. Kod Gyora 15 obrana Silje Solberg. Najviše pogodaka, i to osam, dala je Ana Gros.

EHF LIGA PRVAKINJA: SKUPINA B, 11. KOLO
LOKOMOTIVA ZAGREB – GYOR AUDI ETO KC 16:27

Prethodni članak#CROlumna no.1 by Ivan Čupić: “O propasti pričaju oni koji rukomet prate samo jedan mjesec“
Sljedeći članakEHF Liga prvakinja: I drugi poraz Podravka Vegete