EHF Liga prvakinja: I drugi poraz Podravka Vegete

129
Izvor fotografije: Ivan Brkić / RK Podravka Vegeta

Rukometašice Podravka Vegete poražene su u 2. kolu Skupine C EHF Europske lige od mađarskog sastava DVSC Schaeffler 20:26 i za sada su bez boda u tom natjecanju.

Hrvatske doprvakinje imale su samo jedno i to početno vodstvo. Mađarska ekipa je nakon nepunih devet minuta igre već imale tri pogotka prednosti (1:4). Podravkašice su se lavovski borile, u jednom trenutku i uhvatile priključak (23. minuta, 6:8), ali nisu izdržale do predaha. DVSC Schaeffler je na poluvremenu imao plus četiri (7:11).

Gošće su nastavile u istom ritmu i u drugom poluvremenu. U sedam minuta napravile su niz od 2:5 i pobjegle na velikih sedam pogodaka razlike. Podravka to nije mogla nikako dostići, premda je drugi dio završen s manjom razlikom nego prvi (13:15). Sastav iz Koprivnice bio je na 54, a gošće 63 posto realizacije.

Domaće vratarke skupile su samo 8 obrana. Po 3 pogotka za Podravka Vegetu dale su Larissa Kalus, Ana Pandža i Sara Šenvald. Kod Schaefflera vratarke također 8 obrana. Najviše pogodaka postigla je Alexandra Tofner. Uz samo jedan promašaj, ona je bila sedam puta precizna.

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA C, 2. KOLO

PODRAVKA VEGETA – DVSC SCHAEFFLER 20:26

Prethodni članakEHF Liga prvakinja: Lokomotiva Zagreb nemoćna protiv Gyora
Sljedeći članakSP 2023: Lagana i uvjerljiva pobjeda protiv SAD-a