1. HRL Žene: Koka i Dugo Selo bez pobjednika, Split uvjerljivo svladao Trogir na otvaranju nastavka sezone

449

Nakon zimske stanke vratila se Prva hrvatska rukometna liga Žene. 11. kolo danas je otvoreno s četiri odigrane utakmice. Koka i Dugo Selo ’55 odigrali su bez pobjednika, Sesvete su izgubile od Bjelovara, Split 2010 je uvjerljivo svladao Trogir 58, dok je u posljednjoj utakmici dana Zrinski pobijedio Dalmatinku.

Subotu je otvorio dvoboj Koke i Dugog Sela ’55. Bila je to zanimljiva i izjednačena utakmica u kojoj se nekoliko puta izmjenjivalo vodstvo, ali ni jedna momčad ni u jednom trenutku nije uspjela napraviti veću razliku od 3 gola prednosti. Nakon prvih 30 minuta igre, Dugo Selo ’55 imalo je prednost od dva gola, 11:9. U drugom dijelu, nastavila se ista igra pa je tako nakon 60 minuta, semafor pokazivao rezultat 22:22 i podjelu bodova za ove dvije momčadi. Kod Dugog Sela, Mara Budić upisala je 13 obrana, a po sedam golova zabile su Bernarda Čalušić i Petra Dičak. U redovima Koke, najbolja je bila Nika Strahija s pet pogodaka, dok je Sara Šopar imala 11 obrana.

U drugoj utakmici dana, Sesvete su na svom terenu izgubile od Bjelovara 28:30. Igračice Bjelovara sjajno su ušle u utakmicu i u devetoj minute imale su prednost od 3 gola, 1:4. Rukometašice Sesveta uspjele su se malo trgnuti i smanjiti svoj zaostatak na samo jedan razlike, ali više od toga Bjelovar nije dopuštao. Do kraja prvog poluvremena držale su ih na udaljenosti od jednog, do najviše četiri pogodaka prednosti, koliko je bilo u 29. minuti (12:16). Rezultat na poluvremenu bio je 13:16. U drugom dijelu utakmice, Sesvete su ubacile u brzinu više i u 41. minuti preokrenule rezultat, 20:19. Sve do posljednje četiri minute gledali smo izjednačenu utakmicu u kojoj je prednost odlazila s jedne na drugu stranu, ali tada Bjelovar veže tri pogotka u nizu i odlazi na tri gola prednosti. Sesvete su 15 sekundi prije kraja uspjele zabiti, ali samo za smanjenje zaostatka. Kod gošći najefikasnija igračica bila je Ana Maria Gavrić s osam pogodaka, a vrlo dobra na vratima bila je Karmela Pokopac s 15 obrana. Kod Sesveta, fantastična Lucija Krezo s 14 pogodaka, odnosno pola od ukupnog broj golova njezine ekipe.

Treći susret dana bio je susjedski derbi između Splita 2010 i Trogira 58. Domaća momčad došla je do uvjerljive pobjede, a konačni rezultat bio je 35:18 za splitsku momčad. Trogir je poveo u prvoj minuti susreta, i to je bilo jedino vodstvo te momčadi u utakmici. Od osme minute bila je to jednosmjerna utakmica u kojoj je Split samo podizao svoju prednost. Nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 16:5. Ni u nastavku susreta nije bilo nikakvih promjena. Splićanke su na uvjerljiv način došle do prva dva boda u novoj godini. Jelena Babić bila je najbolji strijelac Splita sa šest pogodaka. Paulina Pavković na golu upisala je 10 obrana. Kod Trogira, Barbara Ćaleta i Natali Radić imale po 3 pogotka.

U posljednjoj utakmici dana Zrinski je u gostima svladao Dalmatinku 26:30. Sve do 15. minute susreta, bila je to iznimno izjednačena utakmica u kojoj ni jedna momčad nije otišla na više od 1 pogotka prednosti. Ali tada Zrinski zabija četiri gola u nizu i odlazi na, za ovu utakmicu, veliku prednost. No do kraja prvog dijela, domaće rukometašice uspijevaju to nadoknaditi pa smo tako na poluvremenu na semaforu vidjeli izjednačen rezultat, 14:14. Ali odmah u nastavku utakmice, Zrinski još jednom ima niz od četiri pogotka i ponovno bježi Dalmatinki. A tu svoju prednost do kraja utakmice više nisu izgubile. Kod gošći najbolja Selena Milošević s devet golova, dok je kod Dalmatinke sjajna bila Iva Bule koja je bila precizna 13 puta.

1. HRL ŽENE: 11. KOLO
KOKA – DUGO SELO ’55 22:22
SESVETE – BJELOVAR 28:30
SPLIT 2010 – TROGIR 58 35:18
DALMATINKA – ZRINSKI 26:30

Prethodni članakHorvat, Šunjić & Glavaš nakon uvjerljive pobjede protiv Belgije | SP 2023
Sljedeći članakSP 2023: Bahrein za kraj švedske priče?