SEHA – Gazprom liga: Poraz Nexea na otvaranju sezone

73
Mandatory Credit © / Sasa Pahic Szabo / kolektiff

Rukometaši Nexea poraženi su u 1. kolu skupine A, SEHA – Gazprom lige, u Novom Sadu od Vojvodine 31:25. Gosti su bili oslabljeni jer su Marin Jelinić i Dominik Kuzmanović dobili poštedu nakon povratka sa Svjetskog prvenstva, a na istom natjecanju ozlijeđen je i Predrag Vejin.

Nexe je imalo samo jedno i to početno vodstvo od 0:1. Sve ostalo vrijeme u prednosti je bio domaći sastav. Našičani su slabo otvorili susret, praktički bez bilo kakve agresivnosti u obrani i s lakoćom dopustili domaćinu da nakon 6. minuta igre ima velikih 1:6. Malo kasnije, ta je razlika porasla na pomalo nevjerojatnih osam pogodaka, a razlika u kvaliteti momčadi sasvim sigurno nije takva. Vojvodina je na predahu imala plus sedam (19:12). Kad Nexe u prvom dijelu primi 19 pogodaka onda je jasno kakva je bila njegova obrana.

Ništa se ozbiljnije nije promijenilo ni u drugom poluvremenu. Dapače, Vojvodina je s lakoćom čuvala svoju prednost. Već u 35. minuti bila je novosadska momčad na deset razlike (23:13). Tek u posljednjih desetak minuta, Nexe je malo pojačalo ritam i uspjelo doći na konačnih minus šest. Po šest pogodaka za domaćina dali su Miloš Grozdanić i Darko Milenković. Kod Nexe-a 14 obrana Morena Cara. S pet pogodaka Karlo Godec bio je najbolji strijelac ekipe iz Našica.

SEHA – GAZPROM LIGA: SKUPINA A, 1. KOLO
VOJVODINA – NEXE 31:25

Prethodni članak1. HRL Žene: Trening Podravke Vegete u Umagu
Sljedeći članakSP 2023: Danska lako, Španjolska nakon drame u polufinalu