EHF Europski kup: Sesvete nastavile uspješan europski pohod

607

Rukometaši Sesveta pobijedili su u 1. susretu osmine finala EHF Europske lige talijanski sastav Sidea Group Junior Fasano 34:35 i tako nastavili svoj izuzetno uspješan europski put ove sezone. To im je peta pobjeda u nizu.

Početak susreta nije bio obećavajući za Sesvete. Domaćin je naime, za manje od sedam minuta stvorio prednost od 6:1. Bio je to šok za sastav Silvija Ivandije. Ali, malo po malo oporavljali su se od njega i sredinom prvog poluvremena uhvatili priključak s Fasanom. U 15. minuti tako su bili na minus četiri (10:6). Četiri minute poslije, nakon serije od četiri pogotka, došli su do izjednačenja 10:10. U golijadi koja je slijedila do kraja, čak su dvaput i vodili s pogotkom razlike, ali nema sumnje da su na kraju bili zadovoljni i remijem 16:16.

Drugo poluvrijeme počeli su kao iz najljepših snova. Za samo tri i pol minute napravili su seriju 1:6, pobjegli na 17:22 i potpuno zagospodarili susretom. Najveća prednost koju su imali bila je šest razlike (18:24). Ali, u završnici susreta kao da su postali žrtve vlastitog tempa, počeli su posustajati. I domaćin je to osjetio. U 59. minuti tako je uspio doći do izjednačenja 34:34. Trener Sesveta je odmah pozvao minutu predaha, primirio momčad i u sljedećem napadu preko Davora Gavrića, zabili su za vodstvo 34:35. Do kraja je ostalo još 40 sekundi. Domaćin je najprije ostao s igračem manje, a onda je i promašio posljednji pokušaj i tako otvorio put Sesvećanima do velikog slavlja. Po šest pogodaka za domaći sastav dali su Masauna Marxwel Frederiksen i Dario Petrovski. Prva imena u pobjedničkom sastavu bili su Patrik Hršak s 10 i Davor Gavrić sa sedam pogodaka.

Uzvratni susret igra se sljedeće nedjelje 19.02.2023., u 19.00 sati u Jelkovcu.

EHF EUROPSKA LIGA: 1/8 FINALA
SIDEA GROUP JUNIOR FASANO – SESVETE 34:35

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Slavlja Ribole Kaštela i Rudara
Sljedeći članak1. HRL Žene: Izjave nakon 14. kola