1. HRL Žene: Domaćini praznih ruku

666

U četiri susreta 25. kola, 1. hrvatske rukometne lige za žene, gosti su iznimno uspješni. Lokomotiva je slavila u Sesvetama, Dugo Selo 55 u Splitu, Podravka Vegeta u Osijeku, a Bjelovar u Pločama. Borba za 3. mjesto tako je ostala i dalje otvorena, a u posljednjem kolu rješava se tko ispada, ŽARK Split ili Zamet koje trenutačno međusobno dijeli samo bod.

Vodeći sastav lige nije se opustio u Sesvetama. Dapače, od početka je Lokomotiva Zagreb krenula vrlo odgovorno i jako. I nakon 11. minuta igre već su Zagrepčanke imale  prednost od 1:6. Ali, sesvetska mladost hrabro se držala u nastavku i na ulasku u posljednjih deset minuta prvoga dijela, stigla na minus tri (6:9). S prvom postavom, Lokosice su ipak do kraja poluvremena uspjele podići svoju prednost na plus pet (9:14). U nastavku smo vidjeli još jedan žestok nalet budućih prvakinja. Serijom 1:6 u 42. minuti otišle su na velikih 11 razlike i prelomile susret. Trener Nenad Šoštarić je nakon toga, kao i obično zarotirao gotovo cijelu ekipu i na kraju je Lokomotiva slavila s deset razlike 21:31. Ukupno 11 obrana imale su tri domaće vratarke. Na drugoj strani tri više, tri vratarke Lokomotive. Prvi strijelac Sesveta Lana Jurina sa sedam pogodaka. Kod pobjednica sedam pogodaka Tene Petike, šest Lare Burić.

ŽARK Split je propustio priliku da pobjedom osigura ostanak kola prije kraja lige. Sada će to morati napraviti pobjedom u Trogiru u posljednjem kolu. Gošće iz Dugog Sela su sjajno otvorile susret, i kao da su time željele poslati poruku domaćinu da je razlika u kvaliteti između njih velika, koliko je veliki razmak na ljestvici (ŽARK 11. mjesto, Dugo Selo 55 5. mjesto). Ali, mlade Splićanke se nisu uplašile takvog početka. Na isteku 10. minute uspjele su stići do izjednačenja 5:5. Onda gošće ponovno bježe na tri razlike (7:10), da bi ŽARK sve to stigao u 18. minuti i ponovno izjednačio na 11:11. Budući da obrane nisu bile jača strana ni jedne ekipe, slijedio je novi uzlet gošći pa odgovor domaćih da bismo na predahu imali minus jedan ŽARK-a (16:17). Odličan početak drugog poluvremena imale su domaće rukometašice. I u 38. minuti povele s dva pogotka razlike (21:19). I držale su rukometašice Ljube Vukića vodstvo sve do 54. minute i rezultata 28:26. I onda posustale. Gošće su u posljednje tri minute sve okrenule na svoju stranu i nizom 1:4, stigle do minimalne pobjede 29:30. S devet pogodaka Ivka Kljaković Gašpić ponovno je bila najbolja u redovima ŽARK-a. Šest je dala Ana Lovrić. Kod gošći 11 obrana Antonije Mamić, i čak 11 pogodaka Josipe Bebek od 13 pokušaja.

Podravka Vegeta je očekivano slavila u Osijeku. Od početka susreta sve je bilo u znaku gošći. Susret su započele s 0:3. U 17. minuti već je bilo 4:11, a kako je pred kraj poluvremena stigla još jedna velika serija od 0:6, jasno je zašto smo na predahu imali velikih 10:20. Premda su Osječanke drugi dio počele nizom od tri pogotka zaredom, bio je to samo trenutačni bljesak. Podravka je uskoro opet uhvatila svoj ritam i s 1:8 serijom 12. minuta prije kraja bila na plus 15 (14:29). Završilo je s dva pogotka više, odnos 17 razlike što je još jedna u nizu velikih pobjeda Podravka Vegete ove sezone. Lea Hren je s pet pogodaka bila prvo ime domaćeg sastava. Među pobjednicama po šest pogodaka Nikolina Zadravec i Tina Barišić.

Teže nego što se očekivalo, Bjelovar je pobijedio Dalmatinku i ostao u utrci za 3. mjestom. Domaći sastav je na savršen način ušao u susret. Nakon prve četvrtine imao je prednost od čak pet pogodaka (8:3). Bjelovar je tek sredinom poluvremena uspio uspostaviti ravnotežu i posložiti svoju igru na željenoj razini. Plod toga je serija od šest pogodaka zaredom i prilazak na samo pogodak zaostatka (9:10) u 27. minuti. Na predah se otišlo s vodstvom gošći 11:12. Bjelovarke su i početne minute drugog dijela nastavile u istom ritmu. Zabijale su u serijama po dva pogotka i u 45. minuti imale plus šest (15:21). Mnogima se činilo da je pitanje pobjednika time bilo riješeno. Ali, ne i ekipi Ivana Jerkovića. Serijom 3:0, malo su smanjile taj zaostatak. A onda u pet završnih minuta s četiri pogotka zaredom došle na minus jedan (24:25). Gošće su očekivano uzele time out, i ipak, pet sekundi prije kraja zabile još jedan pogodak te tako izbjegle dramu. Završilo je 24:26. Ukupno 14 obrana imale su dvije domaće vratarke. Po sedam pogodaka dale su Petra Gustin i Anđela Zelić. Na drugoj strani Karmela Pokopac skupila je 12 obrana. Po pet pogodaka zabile su Rea Jelenović i Lea Vukojević.

1. HRL ŽENE: 25. KOLO
SESVETE – LOKOMOTIVA ZAGREB 21:31
ŽARK SPLIT – DUGO SELO 55 29:30
OSIJEK – PODRAVKA VEGETA 20:37
DALMATINKA BJELOVAR 24:26

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Doigravanje za prvaka: Nedjelja odluke ili?
Sljedeći članakKvalifikacije za Premijer ligu: KTC uvjerljiv, Slatina iznenadila Moslavinu