Dvorane Zamet i Marino Cvetković u Rijeci i Opatiji oprostile su se od 10. Svjetskog prvenstva za mlađe juniore susretima razigravanja za poredak od 17. do 32. mjesta. Ukupno je odigrano sedam susreta, od čega četiri u Rijeci, a tri u Opatiji. Susret Novi Zeland – Burundi dobili su Novozelanđani 10:0 nakon povlačenja afričke reprezentacija s natjecanja. Svi ostali susreti imali su svoju draž i priču. Evo ukratko kako je to izgledalo.
Razigravanje za 29./30. mjesto: MEKSIKO – BAHREIN 21:37
Bahrein se od Svjetskog prvenstva oprostio pobjedom protiv Meksika. Očekivali su puno više, ali sasvim sigurno iz Hrvatske odlaze s novim iskustvom koje će se jednoga dana isplatiti. Samo uvodnih desetak minuta bio je to ravnopravan susret. Onda je Bahrein napravio niz od 5 pogodaka za redom i pobjegao na 10:5 i bez većih poteškoća dobio prvo poluvrijeme (18:14). Meksiko je u nastavku potpuno pao. Uspio je postići tek 7 pogodaka, a primiti 19 i na kraju je doživio težak poraz, 37:21. Čak 17 obrana zajedno imali su vratari Bahreina. Najbolji strijelac bio je Salman Alshowaikh s 9 pogodaka. Kod Meksika po pet pogodaka Brian Osvaldo Navarro Gonzalez i Jose Armando Soto Garcia. Bahrein je tako osvojio 29., a Meksiko 30. mjesto.
Razigravanje za 27./28. mjesto: RUANDA – SAD 41:29
U utakmici za 27. mjesto na desetom Svjetskom prvenstvu za mlađe juniore pobjedu je odnijela ekipa Ruande. Slično kao i u utakmici za 29./30. mjesto, susret je bio ravnopravan samo prvih deset minuta (6:6). Nakon toga mladi rukometaši iz Ruande zabijaju pet pogodaka u nizu i stvaraju prvu veću prednost. Do kraja prvog dijela utakmice, prednost afričke momčadi kretala se od tri razlike pa do osam, s koliko je i završilo prvih 30 minuta (19:11). U nastavku utakmice, slična priča. Ruanda je uspješno održavala svoju uvjerljivu prednost, a na kraju susreta ju i dodatno povećala. Nakon 60 minuta rezultat je bio 41:29 za mladu ekipu s afričkog kontinenta. U pobjedničkim redovima najbolji je bio Kayijama Yves s deset pogodaka. Kod mladih Amerikanaca najbolji strijelac bio je Benjamin Edwards koji je također upisao 10 golova. A na američkim se vratima istaknuo i Grayson Wide s 23 obrane.
Razigravanje za 25./26. mjesto: GRUZIJA – JUŽNA KOREJA 30:33
Zanimljiv je bio i susret za 25. mjesto između Gruzije i Južne Koreje. U prvom poluvremenu reprezentacija Gruzije imala je solidnu prednost i sigurno ju čuvala na tri do četiri pogotka razlike. Početkom drugog poluvremena činilo se da ćemo pratiti isti scenarij. Ali tada ekipa Južne Koreje ubacuje u brzinu više i već u 37. minuti dolazi do samo jednog pogotka zaostatka. Dvije minute kasnije uspjeli su izjednačiti (22:22), a zatim i povesti (22:23). Nastavljaju s dobrom igrom i povećavaju svoju prednost koju čuvaju do samog kraja. Konačni rezultat bio je 30:33. Najbolji strijelac u pobjedničkoj ekipi bio je Minjun Lee s osam pogodaka, dok je kod prvi strijelac Gruzije bio Sandro Darsania, također s osam golova.
Razigravanje za 23./24. mjesto : ČILE – ARGENTINA 22:27
U borbu za 23. mjesto na ovom Svjetskom prvenstvu krenule su dvije južnoameričke ekipe, Čile i Argentina. Mladi rukometaši iz obje zemlje odlučno su krenuli u utakmicu. I jedna i druga strana htjela je pobjedom zaključiti svoj nastup u Hrvatskoj. A to se osjetilo i na rezultatu u prvih 20 minuta. Gotovo cijelo to vrijeme rezultat je bio izjednačen, a igralo se pogodak za pogodak. Ali tada Argentinci postižu četiri pogotka u nizu i tako odlaze na prednost koju, kako se pokazalo na kraju, više nisu ispustili. Ipak, mladi Čileanci nisu htjeli potpisati poraz. Trudili su se i borili, dva puta su došli na minus tri, ali više od toga nisu mogli. Tako je 23. mjesto pripalo Argentini, dok će oni nazad u Čile kao 24. reprezentacija svijeta. Sa šest pogodaka, najbolji strijelac Čilea Cristóbal Oyarzún. Deset obrana upisao je Francisco Latorre. Kod Argentine se čak 11 igrača upisalo u strijelce. Najbolji među njima, s pet golova, bio je Lucas Ezequiel Obregon Gomez.
Razigravanje za 21./22.mjesto: ALŽIR – JAPAN 24:29
Nakon što je jučer u napetoj i zanimljivoj utakmici pobijedio Argentinu u posljednjim sekundama susreta, Japan je i u posljednjoj utakmici na ovom prvenstvu upisao pobjedu i tako svoj nastup završio na 21. mjestu. Danas su bili boji od reprezentacije Alžira. Mladi rukometaši iz zemlje izlazećeg sunca odlično su krenuli u susret. Poveli su s 5:0, a Alžir je do svog prvog pogotka došao tek u šestoj minuti. Do kraja prvog poluvremena, Japan je imao sedam golova prednosti (17:10). U prvih 15 minuta drugog dijela nastavili su povećavati svoju prednost pa je tako u 47. minuti bilo 26:15. Ali nakon toga bude se mladi Alžirci i zabijaju šest pogodaka za redom i dolaze na ‘samo’ pet golova razlike (26:21). Srećom za Japan, bilo je to u 56. minuti i njihova prednost ipak je bila prevelika. Konačni rezultat bio je 29:24. Mahdi Ahmed Anisse bio je najbolji strijelac Alžira sa sedam pogodaka. Na alžirskim je vratima 12 obrana upisao Achiche Sid Ali. Kod Japana, devet golova Soija Hasegawe, a sjajnih 17 obrana imao je Shohei Yoneda.
Razigravanje za 19./20.mjesto: CRNA GORA – ISLAND 32:38
Iako to konačni rezultat na prvu možda ne govori (32:38), susret između Crne Gore i Islanda za 19. mjesto bio je napet. U prvih deset minuta susreta igralo se pogodak za pogodak, a tek u 14. minuti Islanđani prvi put uspijevaju otići na dva pogotka razlike. Do kraja prvog poluvremena reprezentacija Islanda bila je u prednosti, ali Crnogorci im nisu dopuštali da se previše udalje. Nakon 30 minuta rezultat je bio 18:15 za Island. U nastavku susreta, momčad Crne Gore i dalje pritišće pa su u 37. minuti došli do prvog izjednačenja od devete minute (21:21). Sljedećih 10-ak minuta susreta, Crnogorci su pokušavali preuzeti vodstvo, ali Islanđani su ipak odolijevali, da bi u posljednjih deset minuta susreta svoju prednost dodatno povećali i susret mirno priveli kraju. Kod Islanda najbolji Elmar Erlingsson s devet pogodaka, kod Crnogoraca Filip Gazdić s 12 pogodaka iz 13 pokušaja.
Razigravanje za 17./18.mjesto: MAROKO -ŠVEDSKA 20:47
Najuvjerljiviju pobjedu posljednjeg dana President Cupa upisala je ekipa Švedske koja je s 47:20 pobijedila Maroko. Od samog početka susreta to je bila jednosmjerna utakmica. Šveđani su u sedmoj minuti imali prednost 7:0, dok su Marokanci svoj prvi pogodak na utakmici dali minutu kasnije (7:1). Već na poluvremenu reprezentacija Švedske imala je +14. Bilo je 26:12. Ista priča bila je i u nastavku. Šveđani su bili nadmoćniji u svakom aspektu igre pa je tako i njihova prednost samo rasla kako je vrijeme odmicalo. Nakon 60 minuta semafor je pokazivao 47:20. Elias Lundstad bio je najbolji strijelac Švedkse s 10 pogodaka, a 19 obrana skupio je Emil Holmberg Schatzl. Kod Marokanaca najbolji Abdellah Razgui s osam pogodaka.
KONAČNI POREDAK:
- ŠVEDSKA
- MAROKO
- ISLAND
- CRNA GORA
- JAPAN
- ALŽIR
- ARGENTINA
- ČILE
- JUŽNA KOREJA
- GRUZIJA
- RUANDA
- SAD
- BAHREIN
- MEKSIKO
- NOVI ZELAND
- BURUNDI