Paket24 Premijer liga – Liga A: Izjave nakon 5. kola

Nije bilo nikakvih iznenađenja u 5. kolu Paket24 Premijer lige – Lige A. Zagreb je očekivano lako prošao kroz Osijek. Varaždin 1930 je bio bolji od Karlovca. Gorica je pak, dobila Moslavinu. Najneizvjesniji susret odigrali su Trogir i Sesvete u kojem su na kraju odlučivali detalji: jedan promašeni šut, jedna tehnička pogreška. Na kraju su bodovi su otišli za Sesvete.

Evo nekih reakcija nakon 5. kola Paket24 Premijer lige – Lige A:

OSIJEK – ZAGREB 20:31
Frano Veraja, trener Osijeka:
Na momente je to izgledalo dosta dobro. Malo smo lošije ušli u utakmicu, a oni su otvorili s 8:2. Međutim, dok smo mi shvatili da su oni i dalje ljudi od krvi i mesa i počeli igrati, to je izgledalo bolje. Imali smo par prilika da dođemo na dva razlike, međutim kako smo i najavili prije – svima smo dali priliku da održimo nekakav kontinuitet, tako da je i rezultat na kraju malo ružniji nego što bi trebao biti. Čestitke Zagrebu na pobjedi. Mi smo neke stvari isprobali, a sada se okrećemo sljedećem susretu i Sesvetama gdje ćemo probati tražiti bodove.“

Bruno Vuković, igrač Osijeka:
Prije svega, iznimna je čast igrati protiv dugogodišnjeg i aktualnog prvaka Hrvatske. Za mene i ostale mlađe dečke u ekipi je to zapravo velika prilika i pokazatelj dokle smo dogurali. Danas sam izašao ja, sutra će to biti netko drugi, ali bih rekao da je to zapravo plod momčadi i trenera koji nas gura u leđa. Slijede nam Sesvete, ali ne idemo se tamo predati. Kao i uvijek, idemo dati sve od sebe i pokušati doći do nekih bodova.“

Andrija Nikolić, trener Zagreba:
Jasno je da je razlika u kvaliteti na našoj strani, to nije ni bilo sporno. Pohvalio bih svoje igrače, bili su motivirani. Veći dio utakmice smo dobro odigrali, bilo je nekih grešaka, ali sve u svemu je to dobro izgledalo. Pripremamo se za Aalborg, ovo je zapravo okvir kako bi to trebalo izgledati u četvrtak, naravno  na puno većoj razini. Čestitke na dobroj igri i pobjedi, čestitam i ekipi Osijeka također na dobroj igri i želim im sreću u daljnjem natjecanju.“

Matej Mandić, vratar Zagreba:
Prije svega, čestitam svojim suigračima na dobroj predstavi svih 60 minuta. To nam je, ‘ajmo reći, bila uvertira za Ligu prvaka i Aalborg. Tako smo se dogovorili i tako smo se pripremali. Momčad je dobro odigrala, tako da je meni iza bilo lakše popratiti to sve. Čestitao bih svojim suigračima, ali i rukometašima Osijeka na fer i korektnoj borbi. Odigrali su dobru utakmicu i želim im svu sreću u nastavku sezone.„

TROGIR – SESVETE 21:22
Boris Popović, trener Trogira :
Htio bih čestitati mojim  momcima, stvarno su bili ono što sam priželjkivao prije utakmice – 16 ratnika na terenu. Moram reći jednu stvar, nije to pravdanje zbog poraza, čestitam Sesvetama na pobjedi, ali mladi suci za ovako jednu utakmicu, iako tu nije bilo zle namjere, malo su pogubili konce utakmice, eto to mi je jedino žao. Još jednom ponavljam, čestitao bih mojim igračima i Sesvetama na pobjedi. Trebamo nastaviti s ovakvom borbenošću pa će se i nama okrenuti kolo sreće. Idemo dalje, ispred nas su utakmice Europskog kupa te pozivam sve navijače da nas dođu podržati u srijedu.„

Luka Piteša, igrač Trogira:
Derbi kola je nesretno pripao ekipi Sesveta, mislim da smo zaslužili više, što su vidjeli svi koji su bili na tribinama. Čvrste obrane su igrale na obje strane, nije bilo puno golova, a i golmani su imali svoj dan. Utakmica je mogla otići u oba smjera, ovaj put su Sesvete imale više sreće, a mi ćemo sljedeći put. Idemo dalje, čeka nas europska utakmica prvi put u povijesti kluba, a nakon toga se ponovno okrećemo prvenstvu.“

Silvio Ivandija, trener Sesveta:
Prije svega bih čestitao svojoj ekipi jer smo osvojili dva boda, a čestitam i ekipi Trogira koja se nije predavala ni kad su bili u zaostatku četiri, pet golova. Vidi se da iz sezone u sezonu igraju sve bolji rukomet i sigurno da će im sad ovo europsko natjecanje donijeti novih pozitivnih iskustava. Možda je nas na kraju malo to iskustvo izvuklo, ali bilo je previše grešaka i s naše i s njihove strane i utakmica se pred kraj mogla prelomiti na obje strane. Mi smo bili malo spretniji i sretniji. Na kraju, u posljednjih pet sekundi  smo im dali jednu loptu koju su mogli realizirati da utakmica završi neriješeno, ali po našu sreću, a njihovu nesreću dobro ispalo za nas. Naglašavam, i utakmica u Sesvetama sigurno će ovako biti neizvjesna. Čestitam još jednom ekipi Trogira, vidi se da imaju glavu i rep i da su dobro vođeni. Danas smo nažalost bili jako hendikepirani jer nam se odmah na početku utakmice ozlijedio Dumenčić, naš centralni igrač, nakon toga smo ostali i bez Jelovčića koji je dobio treće isključenje, a već nam nedostaje Čaprić, tako da nam je to sad već malo previše za rotaciju. Ponavljam, dečki su iskrvarili za ove bodove, čestitam im još jednom. U srijedu nas očekuje Osijek, a za vikend europska utakmica.„

Davor Gavrić, igrač Sesveta:
Utakmica je bila točno onako kako smo i očekivali. Spremali smo se na Trogir, znali smo da su jako motivirani da nas pobijede. Drago nam je da je večeras utakmica išla u našu korist, ali moram Trogiru čestitati na odličnoj igri. Gledatelji su dobili ono što su i očekivali. Prvo poluvrijeme smo mi bili bolji, možda nekako svježije izgledali na terenu, golman je imao koju obranu više, a drugo poluvrijeme dvije podjednake ekipe, igrao se gol za gol. Kasnije je umor napravio svoje, došli su nama na X, ali smo uspjeli zadržati hladne glave i izvući oba boda. Čestitam još jednom svojim dečkima na odličnoj borbi i Trogiru, isto tako, na jednoj divnoj utakmici.“

GORICA – MOSLAVINA 29:25
Ivan Dragić, trener Gorice:
„Mojoj ekipi stvarno zaslužena, dugoočekivana pobjeda, malo teže nego smo mislili. Ali znali smo da će biti teško jer je Moslavina neugodna ekipa. Malo nas je izbacio iz takta prekid u prvom poluvremenu, a nas sada očekuje neizvjestan ostatak prvog djela Premijer lige.“

Zvonimir Turkalj, igrač Gorice:
Čestitao bih našoj ekipi na pobjedi i Moslavini na dobroj borbi. Ova pobjeda nam puno znači za daljnji nastavak u prvenstvu i nadamo se da ćemo ostvariti ulazak u ligu za prvaka.“

Dražen Požar, trener Moslavine:
„Čestitam domaćinu na pobjedi koja je zaslužena. Oni su dobili što su tražili prvu prvenstvenu pobjedu kod kuće. Mi smo odigrali nažalost na valove malo loše, malo dobro, previše je zicera promašenih, golman Sorić je bio na visini zadatka. Gol razlika je na kraju dobra, ali nismo zadovoljni s igrom koju smo pružili.„

Darko Krndelj, igrač Moslavine:
„Čestitke protivniku bili su bolji, mi smo dali sve od sebe ali jednostavno nije išlo. Stigli smo ih na jedan razlike ali tu smo dali izgleda svo maksimum. Oni su pre iskusna ekipa i mirno su priveli utakmicu kraju. Čestitke mojim suigračima na borbi i čestitke protivnicima na pobjedi.“

RIBOLA KAŠTELA – SPAČVA VINKOVCI 21:29
Josip Mečić,
trener Bjelin Spačve:
“Mi smo došli desetkovani tu u Kaštelima. Prvo poluvrijeme igralo se čvrsto i  bilo je jako teško kako za nas tako i za njih pogotovo u smislu realizacije što pokazuje i sam rezultat  koji je ipak bio na našoj strani  s jednim golom prednosti. U drugom poluvremenu Kaštela bolje otvaraju utakmicu i odlaze na dva ali s nekoliko zaredanih njihovim tehničkim grešaka i fulanih šuteva mi se vraćamo u igru. Mislim da je u nastavku poluvremena presudila naša širina i rotacija. Iako sam već kazao da smo  došli s dva tri povrijeđena i s par igrača koja nisu ni stigla tu u Kaštelima mislim da smo u ovom trenutku kvalitetnija ekipa. Čestitam Kaštelima na fer i korektnoj igri, te im želim sve najbolje u nastavku prvenstva.“

Patrik Maroš, igrač Bjelin Spačve:
“Dosta tvrda utakmica. Svi smo ekipno loše ušli u utakmicu, nismo bili dovoljno koncentrirani u napadu iako je obrana bila prilično dobra. U drugom poluvremenu nakon njihovog vodstva smo stisli, prisilili ih na greške, pokazali našu širinu i kvalitetu te napravili veliku razliku u tom drugom dijelu drugog poluvremena.“

Davor Bujas, trener Ribola Kaštela:
“U 5. kolu ponovno smo poraženi od ekipe Spačve. Novi je to poraz i gubitak bodova za nas. Nakon solidnog prvog dijela i vraćanja iz negativnog rezultata od četiri pogotka razlike, početkom drugog dijela dolazimo do prednosti od 11:10. Nakon toga radimo tri greške, što gosti koriste i povećavaju svoju prednost. Od tog trenutka više nismo mogli povezati igru. Previše smo brzali i ulazili iz greške u grešku što je iskusna ekipa Spačve koristila za povećanje prednosti. Ovim putem im čestitam na pobjedi, a mi se moramo kroz iduća dva tjedna bolje uigrati. Dosta raditi na sigurnijem i odgovornijem napadu kao i poboljšanju igre u obrani.“

Danijel Papić, igrač Ribole Kaštela:
“Šta kazati nakon ovakvog poraza, nego da smo bili loši, da trenutno nismo konkurentni takvoj ekipi kao što je Spačva. Prvi dio smo im kako-tako parirali i obrambeno zatvorili njihov napad, ali smo u napadačkom dijelu zakazali, fulali dosta zicera i omogućili im da oni otiđu s minimalnom prednošću na odmor. I kada smo se u drugom dijelu vratili u utakmicu i poveli, dogodilo se nešto slično kao u Križevcima. Sa serijom grešaka u par minuta smo potonuli i protivniku  “poklonili” pobjedu. Brzali smo ostatak utakmice u napadu iz greške u grešku, a  protivnik nam se “šetao do gola”. U tom drugom poluvremenu smo nedopustivo primili skoro duplo više golova nego u prvom što sve govori o tome kako smo igrali. Čestitam ekipi Spačve na zasluženoj pobjedi, a nama preostaje da dobro analiziramo greške i razloge oscilacija u igri.“

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Izjave nakon 5. kola
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Prva pobjeda Dubrave, Kaštelanima četvrti poraz u nizu