EHF Europski kup: Veličanstvena pobjeda Sesveta i minimalan poraz Trogira

1082

Dva europska susreta odigrala su u subotu navečer dva hrvatska predstavnika u Europskom kupu. Trogir je na domaćem terenu odigrao fantastičnu utakmicu te upisao minimalan poraz od Olympiacosa, dok su Sesvete u veličanstvenom dvoboju upisale uvjerljivu pobjedu protiv Bešiktaša, 34:27.

Odličnu, spektakularnu utakmicu u izvrsnoj atmosferi popunjene dvorane u Jelkovcu odigrala je momčad Igora Vorija. Sesvete su upisale veliku i vrijednu pobjedu (34:27) protiv moćnog Bešiktaša. Domaćin je krenuo jako i silovito od 1. minute. Imali su Sesvećani prednost do 10. minute kad ona seli na stranu momčadi iz Turske. Uslijedilo je razdoblje igre pogodak za pogotkom, da bi Sesvete na poluvrijeme otišle s minimalnom prednošću, 13:12. U nastavku, Sesvećani su odigrali nekoliko iznimno dobrih dionica s nizom od dva ili tri pogotka te u 50. minuti bili na +4 (26:22). Fantastična završnica utakmice u kojoj su dodatno pojačali ritam te ostavili zadnji atom snage na terenu, donijela im je veliku, po mnogima nezamislivu pobjedu od sedam razlike, 34:27. Veliko bravo Sesvete! Filip Turčić i Davor Gavrić sa šest pogodaka svaki bili su prvi strijelci domaćina. Kod gostiju pak, isto toliko pogodaka postigao je Tobias Cvetko.

Trogir i Olympiacos u čijim redovima igraju dvojica Hrvata: Ivan Slišković i Ivan Vida, odigrali su iznimno čvrstu i neizvjesnu utakmicu, pravu rukometnu poslasticu. Gosti su bolje ušli u susret i poveli 0:4. Domaćin koji je igrao u odličnoj atmosferi do vrha ispunjene dvorane “Vinko Kandija“, kao da je bio pod dojmom favoriziranog protivnika iz Grčke. Srećom, brzo su Trogirani posložili svoje redove te uhvatili priključak za gostima. Odigrali su odličnu završnicu prvoga dijela te s nizom od tri pogotka, stigli na minimalan zaostatak, 13:14. Uslijedila je igra pogodak za pogotkom koja je obilježila cijelo drugo poluvrijeme. Trogir više nije dopustio Olympiacosu da se odvoji na više od dva pogotka. Dapače, imao je domaćin u nekoliko navrata jedan ili dva pogotka prednosti (22:21, 24:22, 25:23). Onda nas je pak, dočekala dramatična završnica u kojoj je pobjednički pogodak za slavlje gostiju postigao Ivan Slišković pet sekundi prije isteka vremena. Bez obzira na minimalan poraz, sve pohvale Trogiru za fantastičnu utakmicu i odličnu predstavu hrvatskog rukometa. Nada u uzvratnom susretu, još uvijek itekako postoji. Tomislav Radnić i Tomislav Bradarić Šuljo sa sedam pogodaka svaki, predvodili su domaćina. S druge strane pak, osam pogodaka Ivana Sliškovića i šest Slovenca Mihe Kavčića.

Uzvrati su na rasporedu za tjedan dana u Turskoj, odnosno u Grčkoj.

EHF EUROPSKI KUP: 3. KOLO
SESVETE – BEŠIKTAŠ 34:27
TROGIR – OLYMPIACOS 26:27

Prethodni članak1. HRL Žene: Minimalna pobjeda Osijeka protiv Dalmatinke
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Uvjerljiva pobjeda Rudara te podjela bodova Dubrave i Poreča