EHF Europska liga: Nexe s prvog mjesta u skupini ide u Glavnu rundu natjecanja

230

Rukometaši Nexe-a upisali su pobjedu u 6. kolu grupne faze EHF Europske lige. Na gostovanju u Portugalu pobijedili su ABC Bragu 34:30 i tako ovu godinu, ali i ovu fazu natjecanja zaključili na prvom mjestu svoje skupine s 10 bodova.

Našičani su bolje od svojih domaćina ušli u ovaj susret. Pogocima Predraga Vejina i Manuela Štrleka u drugoj su minuti bili na 2:0. Svoj prvi pogodak na utakmici Braga je postigla minutu kasnije, a precizan je bio Vinicios Carvalho. U prvih 20 minuta susreta, Nexe je držalo Bragu na dva, tri gola prednosti i nije dopuštalo da se približe više od toga. U posljednjih deset minuta utakmice momčad Branka Tamšea ubacuje u brzinu više, dodatno povećava svoju prednost i na predah odlaze s pet pogodaka razlike (17:12).

Kako su završili prvo poluvrijeme, tako su krenuli i u drugo. Nexe je izgledalo sjajno i u 43. minuti pogotkom Gala Marguča dolazi do svoje, do tada, najveće prednosti, a to je plus sedam (19:26). Do kraja je domaća momčad svoj zaostatak uspjela samo smanjiti pa je konačni rezultat bio 34:30. Najbolji strijelci u redovima našičke ekipe bila su krila. Lijevo, Manuel Štrlek koji je bio stopostotan (6/6) i desno, Fahrudin Melić koji je također imao šest pogodaka uz jedan promašaj. Dominik Kuzmanović upisao je osam obrana, a Mihailo Radovanović dodao je tri. Kod domaćina, najbolji je bio Leonardo Abrahão koji je bio precizan 11 puta.

S pobjedom protiv portugalske ABC Brage, Nexe je zaključilo svoju europsku polusezonu na prvom mjestu skupine D s pet pobjeda i jednim porazom. Sada im slijedi pauza sve do sredine veljače kada počinje Glavna runda Europske lige. Nexe će igrati u Glavnoj skupini II.

EHF EUROPSKA LIGA: 6. KOLO
ABC BRAGA – NEXE 30:34

Prethodni članakSP 2023 (Ž): Poraz od Švedske, u drugi krug s jednim bodom
Sljedeći članakIskrene rukometašice nakon Švedske: “Oprosti Tea“ | Obrvan, Ježić, Mičijević & Šimara | SP 2023