Paket24 Premijer liga – Liga A: Bez iznenađenja u 13. kolu

299

U tri susreta Paket24 Premijer lige – Lige A, nije bilo iznenađenja u 13. kolu. Karlovcu je pripao derbi začelja protiv Moslavine. Sesvete su rutinski odradile zadaću u Osijeku, a Trogir je bio bolji od Gorice.

Gosti iz Sesveta došli su u Slavoniju kao apsolutni favoriti. I opravdali su tu ulogu. Već u startu jasno su dali domaćinu do znanja da bodovi putuju s njima. Poveli su Sesvećani 0:4. Domaćin se nije uplašio. Malo po malo hvatao je zalet, u 18. minuti najprije stigao do izjednačenja 10:10, onda i poveo 11:10. Završnica poluvremena ipak pripada gostima, koji na predah odnose plus tri (13:16). Treća četvrtina bila je mala škola rukometa Sesveta. U 16 minuta nastavka oni su napravili seriju od 2:11, otišli na nedostižnih 15:27 i riješili pitanje pobjednika. Domaćin je u završnici bio malo ravnopravniji, ali nije mogao ozbiljnije smanjiti svoj zaostatak. Završilo 23:34. Solidnih 12 obrana imali su domaći vratari. Najbolji strijelac Osječana bio je David Čičak koji je postigao 8 pogodaka. Kod gostiju 16 obrana vratara te čak 10 pogodaka Patrika Hršaka.

U derbiju začelja Karlovac je osvojio vrlo važne bodove protiv Moslavine. Osim na samom početku, Kutinjani su cijeli susret bili u zaostatku. Prednost domaćina rasla je polako. U prvom dijelu najveća razlika bila je pet pogodaka (13:8). Na predahu je zaliha Karlovčana bila tri pogotka (14:11). Ništa se bitnije nije promijenilo u drugom poluvremenu. Gosti nikako nisu uspijevali povezati dva ili tri pogotka za redom u ranoj fazi drugog dijela i da na taj način pritisnuti Karlovac. Kako je domaćin je bio izuzetno raspoložen za igru, tako je na ulasku u posljednjih deset minuta momčad trenerice Tatjane Rašić bila na sedam pogodaka razlike (27:20). To praktički znači da su imali riješen susret. Gosti su doduše u jednom trenutku napravili niz od četiri pogotka za redom, stigli na minus tri (28:25), ali dalje nisu mogli. Karlovčanima je ostalo dovoljno snage i odmornih igrača da ne dopuste veće približavanje, i na kraju su slavili 35:29. Po osam pogodaka za Karlovac dali su Ivano Grčić i Patrik Mrljak. Među Moslavcima 12 obrana Stipe Purića i po 7 pogodaka Daniela Vusić , odnosno Darka Krndelja.

Vrlo uzbudljiv susret odigrali su Trogir i Gorica. Gosti su mirniji i racionalniji u otvaranju susreta. I vode sve do osam minuta prije predaha (9:11). Ali, Trogirani su imali furioznu završnicu, jer su napravili niz od 6:3 i na kraju na predah otišli s pogotkom viška 15:14. Velika borba nastavila se i u drugom dijelu. Nakon pet minuta igre, Goričani su ponovno poveli. I držali su minimalnu prednost sve do isteka treće četvrtine. Onda vodstvo ponovno ide na stranu domaćina i tu ostaje do kraja. Najveća razlika koju su imali bila je plus četiri (27:23, 28:24). Završilo je s 28:26. Luka Baković imao je 13 obrana. Luka Piteša pak, bio je sjajan realizator i zabio je 11 pogodaka. Kod gostiju najbolji Hrvoje Ceković s 9 pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 13. KOLO
OSIJEK – SESVETE 23:43
KARLOVAC – MOSLAVINA 35:29
TROGIR – GORICA 28:26
VARAŽDIN 1930 – ZAGREB (11.12.2023., 20.00, MAXSPORT)

Prethodni članak“Idemo po pobjedu protiv Mađarske i olimpijske kvalifikacije“ | Obrvan & Blažević | SP 2023
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Remi u Rudama, Dubrava odnijela bodove iz Metkovića