EHF Europska liga: Podravka Vegeta u četvrtfinalu

458
Photocredit: Ivan Brkić/RK Podravka Vegeta

Rukometašice Podravka Vegete pobijedile su mađarsku ekipu Praktiker – Vac 27:24 u 5. kolu, Skupine A, EHF Europske lige i tako osigurale nastup u četvrtfinalu toga natjecanja. Sjajan je to uspjeh i lijepo je znati da Hrvatska nakon dugo vremena ima ekipu u knock-out fazi europskih natjecanja.

Kao što se moglo i očekivati, bio je to vrlo čvrst susret, s puno kontakta i malo pogodaka. Podravka je osim u jednom trenutku, cijelo vrijeme bila u vodstvu. Nakon 13 minuta imala je plus tri (6:3). Ali, gošće su brzo zabile dva pogotka za redom i sve vratile u vode neizvjesnosti. Podravkašice su odgovorile s tri pogotka u nizu i pobjegle na velikih 9:5. Nepunih osam minuta prije kraja bile su koprivničke rukometašice i na pet razlike (11:6), što je ujedno bila i najveća prednost. Gošće su još jedanput pokazale karakter i s tri pogotka za redom ponovno dovele kraj prvoga dijela u pitanje (11:9). Ipak, Katarina Pandža (5 pogodaka, 4 asistencije) nije dopustila da se na predah ode s tijesnim rezultatom. Zabila je dva za redom pa je Podravka na predahu imala lijepih plus četiri (13:9).

Nakon dosta nervoznog početka drugog dijela i prvog pogotka tek nakon tri minute, Podravka je prva sredila svoju igru i u 36. minuti bila na golemih šest razlike (16:10). Kod takve razlike mađarski trener mijenjao je u svim linijama osim sjajne Csenge Kuczore, čak je uveo i treću vratarku, tražeći način da uhvati priključak. I bio je nekoliko puta na minus tri, ali ne i ispod toga. Podravkašice su izdržale sve nalete pa i igru sedam na šest u jednom trenutku i na kraju slavile 27:24. Sa sedam pogodaka najbolja u redovima pobjednica bila je Katarina Pandža. Po četiri su dale Josipa Mamić i Sara Šenvald. Kod gošći daleko najbolja Csenge Kuczora s čak 10 pogodaka.

U posljednjem 6. kolu Skupine A, Podravka Vegeta gostuje u Danskoj kod Nykobinga. Susret je na rasporedu 17. veljače u 16.00 sati.

EHF EUROPSKA LIGA: SKUPINA A, 5. kolo
PODRAVKA VEGETA – PRAKTIKER – VAC 27:24

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: Izjave nakon susreta Zagreb – Bjelin Spačva
Sljedeći članak1. HRL Žene: Dalmatinka nastavila veliki niz