Kup Hrvatske (M): Zagreb posljednji četvrtfinalist

1105

U zaostalom susretu osmine finala hrvatskog rukometnog Kupa, Zagreb je pobijedio Varaždin 31:35 i tako se plasirao među osam najboljih klubova. Četvrtfinale igra se 10. travnja, a Zagreb će u goste Trogiru.

Zagrebaši su nastupili bez nekoliko vrlo važnih i iskusnih igrača, ali i mladih igrača: Jakova Gojuna, Ivana Čupića, Zvonimira Srne, Mateja Mandića. Inače, domaćin je odlično otvorio susret. I vodio prvih desetak minuta. Onda je Zagreb dostigao svoju radnu temperaturu, ubacio u brzinu više i serijom 0:7, pobjegao na pet razlike (7:12). Pet pogodaka viška imali su gosti i nakon prvoga dijela, koje se igralo bez nekih posebno čvrstih obrana (15:20).

Zagrebaši su drugi dio otvorili nizom 1:4, i još malo podebljali svoju prednost (16:24) nakon sedam minuta igre. I čuvali su tu razliku sve do sredine drugog poluvremena, kada je domaćin uspio povezati pet pogodaka za redom i vratiti susret u vode neizvjesnosti (24:28). No, Zagreb ipak nije dopustio da se dalje približavaju od minus tri (29:32) i na kraju je rutinski slavio 31:35. Dominik Novak s devet pogodaka bio je najbolji u domaćim redovima. Od 13 igrača u polju, čak 12 Zagrebaša se upisalo u listu strijelaca. Po šest su dali Miloš Kos i Davor Ćavar.

KUP HRVATSKE (M): OSMINA FINALA
VARAŽDIN 1930 – ZAGREB 31:35

Prethodni članakAktivnosti HRS-a: Silvijo Njirić direktor Svjetskog prvenstva 2025. godine / Potvrđene cijene ulaznica
Sljedeći članak1. HRL U17, U15, U13 & U11: Popis najkorisnijih igračica