Završnica 1. HRL U15 (M): Rukometaši Sesveta novi prvaci Hrvatske

2601
DODJELA MEDALJA & PRIZNANJA, Završnica 1. HRL U15, 2024, Poreč, Hrvatska, 14.06.2024, Mandatory Credit © kolektiff

Nakon četiri dana, došli smo do kraja pretposljednje ovosezonske Završnice. Hrvatski rukometaši do 15 godina dali su sve od sebe u svakoj od 72 odigrane utakmice, a titulom najboljih na kraju su se okitili rukometaši Sesveta. Oni su u zagrebačkom derbiju pobijedili Dinamo Zagreb, dok je treće mjesto pripalo ekipi Ivan-Mikanovci. Mladi su Slavonci u borbi za broncu pobijedili Dugopolje. Osim što smo saznali tko su najbolje ekipe u Hrvatskoj u ovoj kategoriji, posljednji dan otkrio nam je i najbolje pojedince ove Završnice. Najkorisniji igrač turnira je Ivan Orlović iz Ivan-Mikanovaca, najbolji obrambeni igrač je Dinamov Vito Kos, dok je najbolji strijelac, sa 66 pogodaka, Lucas Labinac iz Poreča. Titula najboljeg trenera pripala je Alenu Dujmiću iz Sesveta.

Uzbuđenja ove Završnice nastavila su se i posljednjeg dana, ali krenimo redom. Prijepodne je bilo rezervirano za dva polufinalna susreta koja su se igrala usporedno na dva terena porečke Žatike. Malo više neizvjesnosti bilo je u susretu između ekipe Ivan-Mikanovci i Sesveta. Bila je to izjednačena utakmica gotovo svih 40 minuta, a na kraju su slavili mladi Zagrepčani s minimalnih 19:18. U drugom polufinalu pratili smo susret Dugopolja i Dinama Zagreb, a tu nije bilo previše dvojbi i neizvjesnosti. Rukometaši Dinama imali su prednost od početka do kraja utakmice te ta prednost ni u jednom trenutku nije bila ozbiljnije ugrožena. Nakon 40 minuta igre na semaforu je bilo 18:12 za Dinamo.

Od ranog jutra posljednjeg dana krenule su i utakmice za plasman. Prva na redu bila je utakmica za 19. mjesto, a u njoj je pobjedu odnijela ekipa Nexea koja je pobijedila Vidovec 30:25. Zatim je Poreč slavio u utakmici 17. mjesto. Pobijedio je Valpovku 22:13. U susretu za 15. mjesto pobjedu je nad Ivančicom Ivanec odnijela Ribola Kaštela. Konačni rezultat bo je 24:21 za ekipu s juga. Mladi rukometaši Zadra 1954 osvojili su 13. mjesto 27:19 pobjedom nad Umagom. Bjelovar i Kozala danas su igrali za 11. mjesto, a ono je pripalo rukometašima Bjelovara koji su pobijedili s minimalnih 23:22.

Završnicu na devetom mjestu završava Varaždin 1930 koji je s plus 10, odnosno 26:16, pobijedio Gospić. Sedmo mjesto pripalo je Maksimir Pasteli koja je uvjerljivo svladala Osijek. Konačni rezultat bio je 30:16. Druga ekipa iz Zadra na ovoj Završnici, Zadar 2013 svoj nastup završava na petom mjestu. Oni su s 20:15 pobijedili Ivanić-Grad. Treće mjesto i brončane medalje idu put Slavonije, točnije u Mikanovce jer je ekipa Ivan-Mikanovci danas s 22:21 pobijedila Dugopolje.

Nakon 11 odigranih utakmica, red je došao na veliko finale. A u finalu smo pratili derbi između gradskih rivala, zagrebački okršaj između Sesveta i Dinama Zagreb. Mladi Sesvećani imali su otvaranje utakmice iz snova. Krenuli su u susret s četiri pogotka u nizu i u osmoj minuti imali prednost od 4:0. Dinamo je upravo u osmoj minuti postigao svoj prvi pogodak. Uvjerljivi su bili mladi Sesvećani i u ostatku prvog dijela. Svoje su protivnike držali na sigurnoj udaljenost od četiri do šest pogodaka razlike. A upravo je s plus šest za Sesvete završilo prvo poluvrijeme. Ništa se previše nije promijenilo ni u nastavku utakmice. Sesvete su polako povećavale svoju prednost kako je utakmica odmicala kraju i na kraju slavili s uvjerljivih 23:14 i tako se okitili titulom najboljih u državi.

U nastavku donosimo konačni poredak, sve današnje rezultate, najbolju sedmorku te najbolje pojedince ove Završnice:

A kao i prethodna tri dana, i danas su izabrani najbolji igrači svake utakmice. Evo tko su oni bili danas: