U zaostalom susretu 8. kola 1. hrvatske rukometne lige Lokomotiva Zagreb pobijedila je Bjelovar i tako se probila na 2. mjesto ljestvice s bodom više od Splita 2010. Bjelovar je pak upisao treći poraz za redom i trenutačno je u zoni ugroženih.
Nakon što je zagrebački sastav imao tri početna vodstva, domaće rukometašice su serijom 4:0 preuzele vodstvo u 14. minuti i više ga nisu ispustile do kraja prvog poluvremena. Najveću prednost imale su završnici te dionice kada su bile na plus četiri (12:8). Ipak, na predah su odnijele pogodak manje (12:9), ali i saznanje da se mogu nositi s favoriziranom ekipom Lokomotive.
Ali u nastavku se slika na terenu u potpunosti promijenila. Lokosice su u nešto više od deset minuta napravile niz od 1:6 i povele (12:15). Grčevita borba za svaki pogodak vodila se sljedećih desetak minuta. Ali Lokomotiva nije ispuštala svoju prednost. Četiri minute prije kraja domaće su stigle na minus dva, ozbiljno zaprijetile, ali nisu uspjele u potpunosti sve okrenuti na svoju stranu. Završilo je 20:22. Bjelovarkama nije pomoglo ni 14 obrana domaće vratarke. Prvi strijelac bile je Ivona Mrđen sa sedam pogodaka. Kod Lokomotive 12 obrana Lee Zetović i osam pogodaka Andree Sedloske.
1. HRL ŽENE: 8. KOLO
BJELOVAR – LOKOMOTIVA 20:22