U zaostalom susretu 20. kola 1. hrvatske rukometne lige, Podravka Vegeta u Labinu je pobijedila Rudar 20:31 i tako stigla na korak do stopostotnog učinka ove sezone. Naslov prvakinja već su i matematički potvrdile prije pet dana slavljem protiv Zeline.
Već sam ulazak u susret pokazao je s koliko su ozbiljnosti i odgovornosti Podravkašice dočekale pretposljednji susret ove sezone. Za manje od pet minuta naime vodile su 0:4. Rudar je do prvog pogotka stigao u šestoj minuti. I držao se na zaostatku od četiri pogotka u prvih 20-ak minuta. Onda su stigle dvije nove serije gošći od po tri pogotka za redom pa je razlika do predaha narasla na osam pogodaka (8:16).
Nastavila je Podravka istim ritmom podizati svoju zalihu. Tako je nakon novih deset minuta u drugom poluvremenu već bila na plus 12 (10:22). Bio je to signal gostujućem treneru Ivici Obrvanu da aktivira one igračice koje su manje nastupale ove sezone. Tako se ukupno 11 igračica na kraju našlo na listi strijelaca. Najbolja među njima bila je Katarina Pandža s osam pogodaka. Četiri je dala Tina Barišić. Kod domaćina 11 obrana Ane Ugrin te osam pogodaka Ane Jajčević. Pet je dodala Katarina Raspudić.
Podravka Vegeta na toj će mini turneji u srijedu odigrati susret 25. kola lige i tako završiti to natjecanje za ovu sezonu. Naime, Podravkašice su posljednji susret sezone trebale igrati protiv Trešnjevke u svojoj dvorani, ali zagrebački je klub nedavno odustao od natjecanja pa će Podravka Vegeta u Centru Zamet primiti pehar namijenjen novom prvaku.
Susret Zameta i Podravke Vegete počinje u 18.00 sati.
Izjave nakon susreta Rudar – Podravka Vegeta:
Diego Datos, trener Rudara:
“Lijepa rukometna utakmica, cure su bile ok osim uvodnih 7, 8 minuta kad su ušle s malo više respekta, ali čim se igra malo razvila, to je i sa naše strane počelo ličiti na nešto. Podravka je sigurno kvalitetnija od nas, međutim pokazali smo da možemo i njima relativno parirati u nekim segmentima. Sve su igračice dobile priliku i na kraju, iako je to poraz kojeg naravno nećemo slaviti, mogu reći da smo u principu jako zadovoljni utakmicom.”
Renee Posavac, igračica Rudara:
“Čestitke ekipi Podravke na pobjedi i na novom osvojenom naslovu prvakinja. Stvarno su jedna jako kvalitetna ekipa, znale smo da ne možemo danas očekivati bodove, ali smo bile svjesne da možemo pružiti dobar otpor i sve ono što smo se dogovorile u svlačionici i sa trenerom, to smo i odradile. Mogle smo još malo i smanjiti rezultat ali mislim da možemo biti zadovoljne svojom igrom. Veselimo se utakmici u subotu u Zagrebu gdje se također nadamo pružiti što bolju igru, a isto tako pozivamo našu publiku na zadnju domaću utakmicu protiv Osijeka.”
Marko Brezić, pom. trener Podravke Vegete:
“Čestitam ekipi Rudara na dobroj borbi, uvijek su nezgodan protivnik pogotovo na svom terenu. Mi smo sad nakon osvojenog naslova u fazi odrađivanja ovog dijela prvenstva, pripremamo se i za završnicu kupa kako bi zaokružili sezonu na pravi način. Čestitke Labinu na odličnoj rukometnoj atmosferi.”
Katja Vuković, igračica Podravke Vegete:
“Najprije bih čestitala svojoj ekipi na osvojena dva boda i na dobroj igri, a također i protivnicama na fer i korektnoj igri i borbi kroz cijelu utakmicu. Sutra nas još očekuje utakmica protiv Zameta i jedva čekam da dignemo pehar.”
1. HRL ŽENE: 20. KOLO
RUDAR – PODRAVKA VEGETA 20:31



