Seniorke: Okupljanje za završni krug kvalifikacija za EHF EURO 2026

728
Mandatory Credit © Jozo Cabraja / kolektiff

Hrvatska seniorska ženska rukometna reprezentacija okupila su na Uskrsni ponedjeljak u Zagrebu, uoči dva završna susreta kvalifikacija za EHF EURO 2026. godine protiv Finske i Kosova. Izbornik Ivica Obrvan pozvao je 18 igračica na ovo okupljanje i sve su se odazvale.

Među njima je nakon godinu dana i kapetanica Katarina Ježić. Kao što je poznato, ona se ozlijedila 13. travnja prošle godine u Algecirasu, u susretu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo sa Španjolskom i na žalost morala na operaciju. Oporavak je bio dugačak, ali kapetanica nam stiže u pravo vrijeme da pomogne i s pobjedama protiv Finske i Kosova odvede reprezentaciju na još jedno veliko natjecanje. U odnosu na zadnje okupljanje, odnosno susrete protiv Francuske u sastavu su ponovno Petra Marinović, Kala Kosovac, Katarina Pavlović i Ema Balaško. Sve su one bile ozlijeđene prije mjesec dana.

Prvi susret završnog tjedna kvalifikacija Hrvatska igra protiv Finske, u četvrtak 9. travnja u 17.30 sati u gradiću Vantaa u kojemu je smješten i helsinški aerodrom. Tri dana poslije, odnosno 12. travnja 2026. godine u Jelkovcu, slijedi posljednji susret protiv Kosova u 18.00 sati.

Hrvatska nakon 4. kola ima četiri osvojena boda i to baš protiv Finske i Kosova. U vodstvu je Francuska koje ima osam bodova i već je osigurala nastup na Europskom prvenstvu. O drugom putniku odlučuju dakle, Hrvatska i Finska, jer dvije najbolje reprezentacije iz svake skupine idu izravno na europsku smotru. Postoji i rezervna opcije budući da će dalje proći  i četiri najbolja trećeplasirana sastava, ali o tome ne želimo razmišljati. Hrvatska je dovoljno kvalitetna da s dvije pobjede prođe bez velikog stresa na natjecanje koje će prvi put u povijesti organizirati čak pet država – Poljska, Češka, Slovačka, Rumunjska i Turska. Europsko prvenstvo na rasporedu je od 3. do 20. prosinca ove godine.

Podsjećamo, Hrvatska je u prvom susretu na startu kvalifikacija u  listopadu 2025. godine u Sisku pobijedila Finsku 25:17, a zatim u 2. kolu Kosovo u Prištini 32:22. Suparnici nam dakle nisu nepoznati, i nadajmo se da će kraj kvalifikacija obilježiti novim pobjedama.

Evo popisa hrvatske reprezentacije za susrete s Finskom i Kosovom:

  1. LUCIJA BEŠEN – RK PODRAVKA  68 nastupa  /4 pogotka
  2. IVANA KAPITANOVIĆ – AC LIFE STYLE HANDBALL ERICE 65/7
  3. PETRA MARINOVIĆ -RK PODRVAKA 5/0
  4. ANDREA ŠIMARA – RK PODRAVKA 65/120
  5. KATJA VUKOVIĆ – RK PODRAVKA 20/32
  6. TINA BARIŠIĆ – RK PODRAVKA 36/131
  7. DEJANA MILOSAVLJEVIĆ – HC DUNAREA BRAILA 63/171
  8. LARISSA MARKOVIĆ – KISVARDAI KC 53/117
  9. TARA ĐELEKOVČAN – RK LOKOMOTIVA ZAGREB 2/1
  10. IVA BULE – RK DALMATINKA 18/31
  11. IVA ZRILIĆ – RK LOKOMOTIVA ZAGREB 16/43
  12. KATARINA PAVLOVIĆ – ALBA FEHERVAR KC 45/133
  13. KLARA BIRTIĆ – RK PODRAVKA 21/48
  14. KALA KOSOVAC – RK PODRAVKA 3/1
  15. LARA BURIĆ – RK LOKOMOTIVA ZAGREB 42/60
  16. SARA ŠENVALD – RK PODRAVKA 51/59
  17. EMA BALAŠKO – RK LOKOMOTIVA ZAGREB 7/4
  18. KATARINA JEŽIĆ – HC DUNAREA BRAILIA 123/262

STRUČNO VODSTVO:

  1. IVICA OBRVAN, Izbornik
  2. ANTONIO PRANJIĆ, Trener
  3. MARIO POSARIĆ – Trener vratarki
  4. PERO KUTEROVAC, Kondicijski trener
  5. KARLO ŠPORER, Fizioterapeut
  6. ANDREJ MATEJČIĆ, Fizioterapeut
  7. MIA JURILJ SAJKO, Liječnik
  8. IVICA UDOVIČIĆ, Direktor nacionalnih selekcija
  9. LIDIJA HORVAT, Tehnički menadžer
Prethodni članakŽelimo vam sretan & blagoslovljen Uskrs!
Sljedeći članak“Želimo s pobjedama protiv Finske i Kosova potvrditi plasman na EURO“ | Ježić, Bešen & Obrvan