Pobjede Siscije, Nexe-a i Moslavine

194

Utakmice 9.kola koje se večeras igraju, domaća Siscia počela “tijesnom” pobjedom nad Zametom. SISCIA – ZAMET 28:27 (17:11) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 9.KOLO SD Brezovica, gledatelja:1000, Suci: Tomislav Cindrić – Robert Gonzurek (oba Osijek) Nadzornik: Ivan Toplak (Zagreb) SISCIA: Meničanin, Kavran, Bešlić, Božić, Kovačić, Lasica, Ražić, Petrač, Gulsun, Halkić, Baltić, S.Slukan, Somić. Trener: Dubravko Prelčec. ZAMET: Bobanović, Zelić, Hrvatin, Bašić, Uzelac, Kosanović, Čosić, Prokopić, Horvat, Dokmanović, Gojun, Pešić, Crnić, Erstić. Trener: Drago Žiljak. ISKLJUČENJA: Siscia – minuta, Zamet – minuta SEDMERCI: Siscia (), Zamet () Uspješan “debi” trenera Prelčeca na klupi Siska. Osvojeni su bodovi za koje se najavljivali kako su “imperativ” u ovoj utakmici. METKOVIĆ – NEXE 35 : 37 (15:15) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 9.KOLO SD Metković, gledatelja: 400, Suci: Dražen Barić (Čakovec) – Tomica Belavić (Karlovac) Nadzornik: Veljko Karabaić (Rijeka) METKOVIĆ: Previšić, Buljubašić 1, Veraja 3, Nikolić 4, Sršen, Čužić 10(1), Karačić 6, Arapović 2(2), Borovac 1, Tolić, Jurković, Kapular 6, Ilić 2, Granić.. Trener: Mate Nikolić. NEXE: Lelić, Šunda 3, Eter 2, Kasak 2, Mrđenović 3, Barišić 4(1), Tomičić 2, Nekić 1, Raić 6,Rajković, Kević 8, Turković 5, Pahanić 1. Trener: Saša Kuček. ISKLJUČENJA: Metković – 6 minuta, Nexe – 16 minuta DISKVALIFIKACIJA: Albin Eter (Nexe) – 45 minuta SEDMERCI: Metković 7(3), Nexe 2(1) Još jedno “slabo” izdanje Metkovića, omogućilo je našičkom Nexe priključak u vrh tablice muške lige. Utakmica je od početka naslućivala kako “neće dobro” završiti. Naime Nexe je veći dio prvog poluvremena imalo prednost od jednog pa do dva gola prednosti, tek pred kraj poluvremena Metković izjednačava na 14:14. Početak drugog poluvremena je obećavao bolju igru i rezultat za Metković, imali su domaći prednost od jednog gola sve do 18:18, kada ponovno našičani prelaze u vodstvo od dva gola 18:20. Vodstvo su održavali sve do uz nekoliko izjednačenja sve do 30:30, a tada metković uspijeva povesti sa 31:30. No nakon izjednačenja 32:32, našičani prave seriju 4:0 i odlaze na nedostižnih čeiri razlike koje domaći uspijevaju samo smanjiti do kraja. MOSLAVINA – VARTEKS DI CAPRIO 26 : 23 (11:13) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 9.KOLO ŠRC Kutina, gledatelja: 500, Suci: Robert Kober (Zagreb) – Igor Sunajko (Dugo Selo) Nadzornik: Saša Martinić (Zagreb) MOSLAVINA: Kinderman, Banović 2, S.Slukan 1, Čaprić 4, Lazarić 4, Popović 2, Dumešić, Podvalej, Barić 2, Bedić 2, Adamović, Jelenić 9(3), Keser, Slakoper. Trener: Miroslav Milinović. VARTEKS DI CAPRIO: Karabatić, Melnjak 5, Brkinjača, Žnidarić 1, Svetec 1, Golub 2, Berić, Žganec 4, Zirdum 5, Ivanović, Vujović, Štimac 2, Mustapić 2, Prole 1. Trener: Stjepan Obran. ISKLJUČENJA: Moslavina – 2 minute, Varteks di Caprio – 6 minuta SEDMERCI: Moslavina 5(3), Varteks di Caprio 1(1) Prvi bodovi novog trenera Moslavine Miroslava Milinovića, koji momčad iz Kutine stavlja na visoko 5. mjesto na tablici muške lige. Varteks je bolje otvorio utakmicu, i imao je rezultasku prednost cijelo prvopoluvrijme, i ina se kretala od jednog do četiri gola prednosti. Na izjednačenje rezultata domaći su morali čekati do početka drugog dijela, kada se do 14:14 pa sve do 22.22 rezultat izjednačavao poslije vodstva jedne od momčadi. U posljednjih desetak minuta utakmica je odlučena, jer poslije 24:22, gosti iz Varaždina nisu više imali mogućnosti doći do povoljnijeg rezultata. Kod domaćih se istakao Jelenić sa 9 golova dok kod gostiju Zirdum i Melnjak su postigli po 5 golova. DUBRAVA – BJELOVAR 39 : 32 (18:15) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 97.KOLO SD Dubrava, gledatelja: 300, Suci: Matija Gubica (Petrijevci) – Boris Milošević (Osijek) Nadzornik: Darko Tomović (Rijeka) Domaća Dubrava je večeras uspjela pobijediti goste iz Bjelovara, te pobjedom i osvojenim bodovima, za sada izbjeći donji dio tablice, gdje su ovim porazom pali gosti iz Bjelovara. GORICA – AGRAM MEDVEŠČAK 12 : 37 (3:18) DUKAT 1.HRL – MUŠKI – 9.KOLO Dvotana Srednjih škola, gledatelja: 200, Suci: Dražen Bajt (Dugo Selo) – Davor Tor (Zagreb) Nadzornik: Ivo Pranjić (Osijek) Lako se večeras Agram Medveščak obračunao sa mladim igračima Gorice, koja iz utakmice u utakmicu, pruža slabije partije i čvrsto drži dno tablice, a večeras su doživjeli pravu katastrofu na domaćem terenu. Izvor: Hrvatski rukometni portal