Home / Europska natjecanja / Challenge Cup / Lokomotiva izborila četvrtfinale Challenge Cupa

Lokomotiva izborila četvrtfinale Challenge Cupa

Zagrebačka Lokomotiva plasirala se u četvrtfinale Challenge Cupa. U uzvratu u turskom gradu Ardesenu su protiv istoimenog kluba slavile rezultatom 24:20 (15:10) i time potvrdile plasman među osam najboljih. Podsjetimo, Lokosice su prošlog tjedna u Domu sportova vladale Ardesen s osam pogodaka razlike (33:25), te su plasman dalje izborile s ukupnim rezultatom 57:45.

Iako su imale velikih osam pogodaka prednosti pred uzvrat, trener Nenad Šoštarić upozoravao je kako to možda i neće biti dovoljno jer su Turkinje opasne na domaćem terenu. Međutim, odlično su se i na gostovanju snašle mlađahne Lokosice i već nakon prvih 30 minuta pokazale da su došle na sjever Turske po još jednu pobjedu.

U nastavku su također potpomognute obranama Marine Razum Lokosice održavale svoju prednost koju su stekle na poluvremenu. Pobjeda niti u jednom trenutku nije došla u pitanje pa su Lokosice nakon što se oglasila sirena mogle početi slaviti svoju pobjedu u plasman među osam najboljih.

Dora Kalaus i Stela Posavec bile su najraspucanije Lokosice sa po sedam postignutih pogodaka. U redovima domaće ekipe pet pogodaka zabila je Gamze Hasimoglu.

Lokosice će u utorak nakon ždrijeba u Beču saznati svoje protivnice u četvrtfinalu Challenge Cupa. Kuglice Lokomotivi mogu donijeti LK Zug Handball (SUI), DHK Sokol Poruba (CZE), Kram Start Elblag (POL), Virto/Quintus (NED), H65 Höörs HK (SWE), Rocasa Gran Canaria ACE i Mecalia Atletico Guardes (oba ESP).

Challenge Cup, osmina finala:

Ardesen GSK – Lokomotiva 20:24 (9:13)

Lokomotiva: Razum, Pijević; Boras 1, Kajfeš 2, Blažek 2, Šenvald 1, Posavec 7, Kragić, Lukić, L. Kalaus 3, D. Kalaus 7, Zagorščak, Glavan 1, Prkačin.

Ardesen: Grubišić 1, Vučković 2, Yazici, Akanca 2, Matli, Sakali 4, Gursoy, Zorya 2, Hasimoglu 5, Graovac, Vashchuk 4.

Juniori otvorili Svjetsko prvenstvo pobjedom protiv Saudijske Arabije

Hrvatska muška juniorska reprezentacija slavila je u prvoj utakmici Svjetskog juniorskog prvenstva u Alžiru. Izabranici …