Home / Novosti / Novosti o Hrvatskim rukometnim ligama / 1. HRL za žene / Slavlja Lokomotive, Splita i Zrinskog

Slavlja Lokomotive, Splita i Zrinskog

1. HRLŽ, 22. kolo:

Trešnjevka – Zrinski 28:30 (13:16)

Rukometašice Trešnjevke nisu nastavile s pobjedama, naime, u 22. kolu Zrinski je došao do slavlja. Od gotovo samog starta Zrinski je imao prednost (2:1, 5:4), a onda je u 15. minuti zaredao četiri brza gola u postavio 10:4 na semaforu. Trešnjevka je bila bez gola punih osam minuta, ali napokon je napad proradio u posljednjim minutama prvog dijela kada su zagrebačke djevojke smanjile zaostatak na 13:16. Nastavile su igračice Trešnjevke dobro igrati i u nastavku te su nakon -5. minuta igre stigle na minimalan zaostatak. No, to se nije dugo zadržalo i Zrinskice su vrlo brzo ponovno otišle na +4 (25:21). Zanimljivosti nije nedostajalo jer je Trešnjevka u 58. izjednačila na 27:27 i dovela u neizvjesnost, a na kraju je spretniji bio Zrinski koji je zabio dva brza gola i slavio 30:28.

Ana-Maria Gavrić i Lea Vukojević svaka s po deset pogodaka bile su najbolje kod Zrinskog, a kod Trešnjevke najviše je zabila Elena Matijaš, njih šest.

Umag – Lokomotiva 20:35 (8:13)

Lokosice su se vratile domaćem Prvenstvu nakon nesretnog ispadanja u polufinalu Challenge cupa, a upisale su uvjerljivo slavlje protiv Umaga. Već u sedmoj minuti Lokomotiva je imala 4:1, a Umag je na drugi gol morao čekati sve do devete minute. Umag nije imao previše prilike pa je i zaostatak na poluvremenu iznosio 8:13. I u drugom poluvremenu Lokomotiva je bila uvjerljiva na terenu i iz minute u minutu je povećavala svoju prednost. U 45 minuti bilo je 25:13 nakon gola Kristine Plahinek, dok je po isteku 60. minute bilo 35:20.

Lokomotivu su do slavlja vodike Larissa Kalaus i Stela Posavec svaka s po šest pogodaka, a vratarski tandem Ćurić-Pijević sakupio je 13 obrana. Kod Umaga istaknula se Tena Mataija koja je zabila šest, a Danica Delić obranila je 12 lopti.

Split 2010 – Sesvete 28:23 (16:9)

Splićanke su se slavljem nad Sesvetama odvojile od protivnice na srednjem dijelu tablice i došle do desetog slavlja u sezoni. Sesvete niti u jednom trenutku utakmice nisu bile blizu protivnica. Zadnje izjednačenje na semaforu stajalo je u 12. minuti kada je za 5:5 zabila Doris Vlajsović. Nakon toga Split je krenuo u puno jačem ritmu i u deset minuta otišao na +4. Potpuni pad koncentracije koštao je Sesvete čiji se minus do 30. minute povećao na sedam (9:16). U nastavku utakmice Sesvete su se napokon posložile i zaprijetile Splitu i u 44. minute stigle na 17:19. Pokušale su i više, ali jednostavno nije išlo u obrani i Split se ponovno odvojio na 24:20. Do kraja susreta promjena nije bilo i Split 2010 je upisao slavlje 28:23.

Danijela Mistrić s osam golova bila je najbolja kod Splita, dok se kod Sesveta istaknula Lucija Peraica sa sedam golova.

Hrvatska pobjedom nad Poljskom izborila drugi krug na Europskom prvenstvu

Pobjedom nad Poljskom 35:27 (17:14) u drugom kolu skupine C na Europskom prvenstvu, hrvatska muška …