Home / Naslovna / Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake A – 2. dan

Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake A – 2. dan

Završnica PH, dječaci 2004. i ml. – 2. dan

RK Nexe – RK Ribola Kaštela 16:9 (7:4)

Od početka utakmice Našičani su imali inicijativu. Zahvaljujući Andri Puhaniću i Josipu Kolariću brzo su se odvojili na 4:1 i natjerali trenera Ribole Tinu Pavića na ranu minutu odmora. Međutim, niti to nije pomoglo njegovim igračima koji su do kraja poluvremena ostali u rezultatskom deficitu od tri pogotka. Uspjeli su na početku drugog poluvremena smanjiti na minus dva pogotkom Domagoja Karanušića, no uslijedila su četiri uzastopna pogotka Nexea. Time su pobjegli na 12:6 i riješili pitanje pobjednika. Josip Kolarić bio je prvi strijelac Nexea sa šest pogodaka. Po tri su za Kaštela zabili Vito Marinčić i Domagoj Karanušić.
Statistika

RK Feniks – RK Split 15:15 (7:10)

Krenulo je dosta izjednačeno u prvoj utakmici dana, a kod Splita zabijao je jedino Marin Duran. Tako je do pete minute bilo 3:3. No, tada je nastavio jako Marin Duran s nova četiri uzastopna gola, dok je Feniks upao u crnu rupu i nije mogao pronaći gol. Tek je nakon desete minute proradio Feniks i to isteka 15. minute smanjio na 7:10. Drugo poluvrijeme donijelo je potpuni preokret. Feniks je proigrao, a Split je stagnirao. Domaći sastav zaredao je četiri uzastopna gola i poravnao na 11:11 zaključno s Eugenom Kuzmom. Neizvjesno je bilo do samog kraja jer je pet sekundi prije kraja utakmice kada Matko Vastl zabija za 15:15. Imao je Split malo vremena za napad, ali nisu uspjeli te je utakmica završila bez pobjednika.

Statistika

RK Nova Gradiška – RK Solin 14:13 (7:5)

Iako je Solin bolje otvorio, brzo su priključak ulovili rukometaši Nove Gradiške. Igralo se gol za gol, ali inicijativu je imala Nova Gradiška budući da su Solinjani promašili puno zicera. Gradiška je to u jednom trenutku iskoristila i pogocima Noe Valentića otišla na +2 i to sačuvala do kraja poluvremena. Odlučniji su u nastavku bili rukometaši Drage Fantića pa u 25. minuti konačno love svoj zaostatak. Za 10:10 zabio je Luka Radovanović i odveo utakmicu u neizvjesnu završnicu. U posljednje dvije minute Gradiška ulazi s prednošću od dva pogotka. Iako je Solin imao zadnji napad i priliku čak dva puta izjednačiti, Manuel Lalić spasio je Novu Gradišku od remija svojim dobrim obranama. U redovima Nove Gradiške istaknuo se Rok Kekez sa šest pogodaka. Po tri su kod Solina na svoj konto upisali Vrgoč, Ninčević i Gilić.

Statistika

RK Valpovka – MRK Trogir 20:13 (9:7)

Rukometaši Valpovke upisali su uvjerljivu pobjedu nad Trogirom. Iako je Trogir vodio na samom početku utakmice i to 4:2 nakon zgoditka Vinka Matijaša pred kraj prvog poluvremena i u nastavu utakmice se sve promijenilo. Do desete minute igralo se u izjednačenom tonu pa čak je Trogir i držao prednosti, ali Valpovka je zaredala tri gola i na odmor otišla s 9:7. Drugo poluvrijeme nadmoć je imala slavonska momčad koja je uspješno pronalazila rupe u trogirskoj mreži te iz minute u minutu redala serije pogodaka. Trogir nikako nije mogao posložiti napada pa se tako u posljednjih pet minuta ušlo pri 17:10 da bi po posljednjem sučevu zvižduku na semaforu stajalo 20:13. Najbolji je kod Valpovke bio Luka Vukelić sa sedam pogodaka, a pet je dodao Ante Kuna. U redovima Trogira najefikasniji bio je Vinko Matijaš sa šest zgoditaka.

Statistika

RK Maksimir Pastela – MRK Umag 19:9 (9:2)

Na samo dva pogotka u 15 minuta ostavila je Maksimir Pastela rukometaše Umaga. Prošlogodišnji finalisti „prošetali“ su se do nova dva boda. Igrači Maksimira lakoćom su zabijali pogotke i nakon samo pet minuta igre imali su 4:0 na semaforu. Niti nakon minute odmora Umag ne uspijeva doći do pogotka. To im je pošlo za rukom tek u desetoj minuti, ali do tada je već Maksimir na svom kontu imaš šest pogodaka. U drugom poluvremenu obrana zagrebačke momčadi je malo popustila pa su primili više golova, ali rezultatska prednost je samo rasla. Ubrzo su stigli do dvoznamenkaste prednosti i puno prije kraja osigurali pobjedu. Nino Maraković i Ivan Čulo bili su najefikasniji s po pet pogodaka kod Maksimir Pastele. Aarom Majkovica i Petar Krupić u dresu Umaga zabili su svaki po tri.

Statistika

RK Rugvica – RK Trsat 18:14 (9:8)

Od prve minute je dobro krenula Rugvica koja je i povela 2:0. No, Trsat je preko Lovre Randića i Tonija Živkovića ubrzo poravnao na 3:3. Imao je Trsat i vodstvo (5:4), ali tad je krenulo nizbrdo u napadu Trsatu. Rugvica je to kaznila s dvije seriji od 2-o i pobjegla na +2 te s prednošću i otišla na odmor. Nastavak utakmice Rugvica je otvorila sjajno. S četiri uzastopna pogotka postavila je 13:9 i dala Trsatu veliki zadatak. Trsat je davao sve od sebe, ali stvoreni minus nije mogao nadoknaditi. Rugvica je tako upisala slavlje 18:14. Najefikasniji kod Rugvice bio je Nikola Ivanković s osam pogodaka, dok je s druge strane najbolji bio Matteo Galotto s četiri zgoditka.

Statistika

RK Sisak – RK Gospić 14:17 (8:10)

Luka Maras i Gabriel Rajić svojim su pogocima otvorili utakmicu za Gospić. Na semaforu je nakon samo nekoliko minuta igre stajalo 3:0 pa je klupa Siska morala brzo reagirati. Uspjeli su u nekoliko navrata smanjiti zaostatak na dva pogotka, ali Gospićani su stalno bježali na +3. Karlo Jurić uspio je ipak na samom kraju prvog dijela zabit za smanjenje zaostatka. Ponovo su gospićki rukometaši otvorili s tri vezana pogotka, ali nakon toga upali su „crnu rupu“. Sisčani su vezali četiri pogotka i u 22. minuti stigli na samo pogodak zaostatka (12:13). Prijetili su do samog kraja rukometaši Siska, ali nakon time-outa Gospića Borna Milković i luka Delišimunović zabijaju dva pogotka i zapečaćuju drugu pobjedu Gospića. Delišimunović, Kovačević i Starčević zabili su po četiri pogotka za Gospić, a Karlo Jurić i Roko Grbeša po pet za Sisak.

Statistika

RK Rudar – RK Poreč 15: 9 (7:6)

Posljednja dva kluba iz skupine D nakon dva kola, odmjerili su snage u trećom kolu. U sam susret bolje je krenuo Poreč koji je poveo 2:0 te prednost držao kroz gotovo cijelo prvo poluvrijeme. Rudar je cijelo vrijeme pritiskao i uspio je složiti obranu Poreča pred sam kraj prvog dijela kada je prvo Tomislav Grgečić poravnao rezultata, a Vito Glivetić zabio za 7:6 s kojim se otišlo na odmor. U prvih sedam minuta drugog poluvremena bolje je izgledao Rudar koji je imao seriju 3-0 i ukupno pet pogodaka, dok je za to vrijeme Poreč zabio tek tri. U posljednjih pet minuta susreta ušlo se pri 13:9 , Poreč nije mogao ništa i na kraju je Rudar upisao pobjedu 15:9. Najefikasniji kod Rudara bili su Tomislav Grgečić i Adrian Ćosić svaki s po četiri gola, a isti broj pogodaka kod Poreča imao je Petar Brkić.

Statistika

RK Koprivnica Hangar 18 – RK Nexe 11:12 (5:8)

Izgledalo je na početku kao da će pobjeda lagano pasti u ruke Nexea, no Koprivnica se potrudila napraviti preokret. Kroz prvih 15 minuta glavnu riječ su vodili Našičani prije svega zahvaljujući seriji od četiri pogotka kojom su počeli. Tri pogotka prednosti ponijeli su u drugo poluvrijeme, ali u prvih deset minuta drugog dijela zabili su samo jedan pogodak. Koprivnica je pak na krilima Vjekoslava Evačića zabila pet pogodaka u nizu. Prvo je Evačić poravnao na 8:8, a zatim i zabio za 10:8. U neizvjesnoj završnici Nexe uspijeva poravnati na 11:11 i minutu prije kraja Antonio Božić realizirao je sedmerac za vodstvo. Pola minute do kraja Koprivnica je dobila priliku izjednačiti, ali ne koriste zadnji napad i pobjeda je pripala Nexeu. Patric Markanović bio je najbolji strijelac Nexea s četiri pogotka. Jednako toliko je u dresu Koprivnice zabio Dino Veh.

Statistika

RK Feniks – RK Čakovec 13:22 (4:13)

U ovoj utakmici nije bilo nikakvih iznenađenja. Igrači Čakovca upisali su uvjerljivo slavlje nad Feniksom koji je tako ostao na začelju tablice nakon tri kola. Omjer golova padao je tako da je na jedan gol Feniksa, Čakovec odgovorio u prosjeku s četiri zgoditka. Tako je sredinom prvog poluvremena na semaforu stajalo 7:2. Feniks nikako nije mogao protiv čvrstih protivnika te je u posljednjih pet minuta prvog dijela zapao u crnu seriju bez zgoditaka. Za to vrijeme je Čakovec stvorio seriju 5-0 da bi na odmor otišao s 13:4. U nastavku je Feniks nešto bolje izgledao na terenu, ali rezultatski nije bilo nekih promjena. Čakovec je malo po malo nadograđivao prednost i na kraju pobijedio 22:13. Jura Egon Juranić s devet zgoditaka vodio je Čakovec do slavlja, dok je kod Feniksa najefikasniji bio Matko Vastl s četiri gola.

Statistika

RK Bjelovar – RK Nova Gradiška 20:14 (13:7)

Mihovil Kozić igrao je sam u prvih deset minuta susreta Bjelovara protiv Nove Gradiške. Bjelovar je poveo sa 7:3, a svih sedam pogodaka bili su djelo raspoloženog Kozića. Najviše je lopti ukrao kao prednji u obrani i tako postizao lagane pogotke. Rukometaši Nove Gradiške bili su apsolutno nemoćni protiv Bjelovaraca, a još k tome nisu uspijevali zaustaviti Kozića koji je zabio deset pogodaka u ovom susretu, a izašao je iz igre deset minuta prije kraja. Iako je trener Hrvoje Privšek izmijenio cijelu postavu rezultat nije trpio i Bjelovar je na kraju upisao visoku pobjedu. Pet pogodaka kod Gradiške je zabio Rok Kekez.

Statistika

RK Varaždin – RK Valpovka 10:18 (4:11)

Igrači Valpovke upisali su treću uzastopnu pobjedu i zauzeli prvo mjesto na tablici nakon tri odigrana susreta. U posljednjoj jutarnjoj utakmici bili su sigurni protiv Varaždina. Rukometaše iz baroknog grada predvodio je Luka Vukelić koji je bio izuzetno raspoložen sa svojih šest zgoditaka. Varaždin je teško dolazio do šanse, a jedini koji je uspio i najviše puta realizirati u prvom dijelu bio je Domagoj Jurišak. Na odmor se otišlo s +7 Slavonaca, a gotov jednaka razlika između momčadi zadržala se sve do kraja utakmice. U posljednjih deset minuta ušlo se pri 14:5. TO se zadržalo sve do kraja utakmice kada je bilo 18:10. Najefikasniji kod Valpovke bio je Luka Vukelić sa sedam pogodaka, a pet ih je dodao Matija Bajer. Kod Varaždina se istaknuo Domagoj Jurišak s tri gola.

Statistika

RK Rugvica – RK Split 24:8 (12:2)

U apsolutnoj dominaciji Rugvice i Nikole Ivankovića protekao je njihov susret protiv Splita. U prvih 15 minuta Split je postigao samo dva pogodaka, a Nikola Ivanković sam je za Rugvicu zabio sedam. Niti na jedan način Splićani nisu mogli parirati raspoloženim rukometašima Rugvice. Uspjeli su rukometaši Splita u drugom poluvremenu zabiti više pogodaka, ali ne i ugroziti vodstvo Rugvice koja je bez obzira na izmjenu kompletne prve postave stigla do izuzetno uvjerljive pobjede. Ivanković je zabio ukupno devet pogodaka, a po dva su za Split upisali Đapić, Šalov i Đogaš.

Statistika

RK Maksimir Pastela – RK Ribola Kaštela 25: 11 (10:4)

Ribola Kaštela nije imala puno prilika u prvom poluvremenu utakmice. Do prvog gola momci iz Dalmacije stigli su tek u trećoj minuti nakon što su rukometaši iz redova Maksimir Pastele zabili već tri. Kod 4:2 stigle su greške kod Ribole, a s druge strane su protivnici postigli šest uzastopnih pogodaka i postavili 10:2. Do odlaska na odmor rukometaši Kaštela tek su smanjili zaostatak na 4:10. U drugom poluvremenu Ribola Kaštela je mnogo bolje igrala i lakše slagala napade, ali se isto nije pokazalo u rezultatu toliko da bi smanjili dodatno minus. U posljendjih pet minuta ušlo se pri +11 Zagrepčana, a na kraju je bilo 25:11. Kod Maksismir Pastele najbolji je bio Ivan Čulo sa sedam pogodaka, dok je kod Ribole Kaštela najefikasniji bio Domagoj Karanušić s tri zgoditka.

Statistika

RK Rudar – MRK Trogir 21:15 (8:11)

Inicjativu je kroz cijelo prvo poluvrijeme imao Trogir. Oni su se pogocima Roka Jajića, Lucija Drnasina i Vinka Matijaša na samom početku odvojili na 3:1. Ta dva pogotka razlike Roko Jajić je poduplao (8:4), ali ipak su na odmor otišli s tri pogotka prednosti i to zahvaljujući golovima Lucijana Drnasina jer je Rudar uspio smanjiti svoj zaostatak na dva pogotka. Odlučniji i motiviraniji su u nastavku bili rukometaši iz Ruda. Vito Glivetić im je sa svoja tri uzastopna pogotka donio izjednačenje u 20. minuti. Minutu kasnije Tomislav Grgečić donio im je vodstvo koje do kraja utakmice nisu ispuštali. Tri minute prije kraja Glivetić je podigao prednost na +4 i definitivno riješio pitanje pobjednika. Indisponirani Trogirani više nisu mogli pronaći odgovor na igru Rudara koji je do pobjede vodio Glivetić s pet pogodaka. Drnasin je bio najbolji strijelac Trogira s osam pogodaka.

Statistika

RK Sisak – RK Solin 18:17 (10:8)

Velika borba vladala je na terenu između Siska i Solina. Prvo poluvrijeme pripalo je Sisku, iako je na samom otvorenju Solin vodio 2:0. Sisak je preko Roka Grbeše ubrzo poravnao te zatim zgoditkom Karla Jurića i poveo (7:6). Minimalnu prednost povećali su na +2 u samom finišu prvog dijela kada je na semaforu stajalo 10:8. U nastavak utakmice puno bolje ulazi Solin koji odmah stvara seriju 3-0, a Sisak do gola nije mogao stići punih osam minuta. Post od pogodaka prekida ponovno Grbeša, a nakon nove greške u napadu Solina, Jurić preotima vodstvo (13:12). Neizvjesno je bilo sve do posljednje minute utakmice kada se Sisak uspio odvojiti na +2 te na kraju minimalno slaviti 18:17. Najefikasniji kod Sisak bili su Roko Grbeša s osam i Karlo Jurić sa šest pogodaka, dok je kod Solina najbolji vio Luka Radovanović sa šest zgoditaka.

Statistika

RK Trsat – RK Feniks 26:9 (16:3)

Baš kao i Rugvica, rukometaši Trsata dominirali su terenom u dvorani Stella Maris protiv osječkog Feniksa. Već je u prvom poluvremenu bilo jasno do će bodovi pripasti riječkoj ekipi. Nezaustavljivi su bili Lovro Randić i David Mikulčić koji su postigli većinu pogodaka u prvom poluvremenu za Trsat. U pola staa utakmice Trsat je primio samo šest golova. Osječki rukometaši bili su bezidejni i nisu mogli pronaći put do gola Trsaćana koji su na kraju bili super uvjerljivi. Stjepan Babić vodio je Trsat do pobjede s osam pogodaka. Marko Vastl je je zabio polovinu golova Feniksa (3).

Statistika

RK Umag – RK Nexe 15:17 (7:8)

U skupini A Nexe je tražio pobjedu kako bi bio sigurni na drugom mjestu koje vodi u razigravanje za četvrtfinale. No, Umag koji je odmah ispod njih na ljestvici dobro ih je namučio. Našičani su bili u vodstvu prvu polovicu vremena (3:2, 5:4), ali onda je Nexeu pala koncentracija i to je Umag kaznio serijom 3-0 za preotimanje vodstva (7:6). Uspio je na vratima Nexea Mata Ugljanac zaustaviti nekoliko lopti i vratio svoju momčad na prednost pa je Nexe na odmor otišao s minimalnom prednošću (8:7). U drugih 15 minuta utakmice bilo je dosta izjednačeno iako je u nekakvoj minimalnoj prednosti konstantno bio Nexe. U 24. minuti uz dobru obranu Našičani uspijevaju preko Antonija Božića otići na +3 (14:11). Prednost su zadržali sve do kraja za konačnih 17:15. Nexe je do slavlja vodio Antonio Božić sa sedam pogodaka, dok su kod Umaga najbolji bili Petar Krupić s pet i Zoran Buršić s četiri gola.

Statistika

RK Poreč – RK Valpovka 6:20 (4:11)

Valpovka je opravdala ulogu favorita i upisala pobjedu protiv Poreča kojom je osigurala prvo mjesto u skupini D. Luka Vukelić vukao je Valpovku koja je već nakon prvih 15 minuta vodila sa šest razlike. Porečani su se trudili držati priključak, ali u drugom poluvremenu vrlo brzo su „skliznuli“ u rezultatski minus od deset pogodaka. U drugom dijelu postigli su samo dva pogotka dok je Valpovka bez većih problema svoje šanse realizirala i na kraju visoko slavila. Vukelić je do kraja utakmice na svoj konto upisao sedam pogodaka. Tri puta se u strijelce kod Poreča upisao Petar Brkić.

Statistika

RK Gospić – RK Nova Gradiška 23:14 (10:6)

Rukometaši Gospića upisali su treću pobjedu u skupini i to dosta uvjerljivo protiv malobrojne Nove Gradiške. Krenulo je s 5:1 Gospića zaključno s golom Ivana Starčevića i tu stečenu prednost su držali kroz cijelo prvo poluvrijeme. Tako se i na odmor otišlo pri 10:6. U drugom poluvremenu potpuna nadmoć Gospića koji je krenuo sa 6-0, a zatim još povezano četiri uzastopna gola. Za to vrijeme kod Nove Gradiške uspješan je bio samo Rok Kekez pa je tako minus iznosio deset. Na kraju uvjerljiva pobjeda Gospića s 23:14. Ivan Starčević s osam pogodaka vodio je Gospić do slavlja, dok su se u redovima Gradiške istaknuli Rok Kekez sa šest i Noa Valentić svaki s pet pogodaka.

Statistika

RK Split – RK Čakovec 17:15 (10:8)

Podjednake su bile ekipe Splita i Čakovca kroz gotovo cijeli susret pa se tako kretao i rezultat. Bolje su u susret krenuli Čakovčani, ali brzo je Split na krilima Borne Šalova stigao do izjednačenja i vodstva. Grga Pavlić i Jakov Sanjković uspjeli su vratiti prednost na stranu Čakovca, ali Marin Duran i Šalov zabijaju tri za redom i Split je poveo po prvi put s +2 (7:5). Do kraja poluvremena tu prednost nisu izgubili, ali zato jesu odmah na početku drugog dijela. Dva puta je Martin Debelec pogodio i vratio rezultat u egal. Međutim, Split je ponovo pojačao i preko Petra Koljanina stigao do 15:12. Desetim golom Grge Pavlića koji je vukao Čakovec smanjili su na 16:15 u 29. minuti, ali više od toga nisu uspjeli. Duran sa sedam i Šalov sa šest bili su najbolji strijelci Splita.

Statistika

RK Ribola Kaštela – RK Koprivnica Hangar 18 12:12 (5:7)

Posljednji iz skupine A, Koprivnica Hangar 18 dobro se borila protiv Ribole Kaštela koje su tik iznad njih. S 2:0 otvorila je Koprivnica i cijelo prvo poluvrijeme je bila u vodstvu. Rukometaši iz Kaštela su stalno bili u priključku i bili za vratom protivnicima pa su tako pred sam kraj bili na minus jedan (5:6). Ipak s +2 odlaze Koprivničanci na odmor. U drugom dijelu susreta Ribola Kaštele su uz četiri gola Domagoja Karanušić nadoknadile minus i izjednačile na 9:9. Vrlo dobri bili su Ivana Parač i Marko Canjuga na vratima Ribole, odnosno Koprivnice. U posljednjoj minuti utakmice Koprivnica uspijeva zabiti za +2, no suparnici smanjuju na 11:12. Ostalo je još manje od minuta do kraja susreta, Koprivnica ne zabija, a Kaštela u posljednjem napadu sa zvukom sirene golom Tome Pelje postavlja konačnih 12:12. Kod Ribole Kaštela najbolji je bio Domagoj Karanušić sa sedam pogodaka, a s druge strane u redovima Koprivnice istaknuo se Borna Mikačić s njih pet.

Statistika

RK Trogir – RK Varaždin 10:19 (4:11)

Varaždin je u posljednjem susretu skupine D upisao pobjedu i tako osigurao treće mjesto koje vodi u razigravanje za plasman u četvrtfinale. U zadnjoj su utakmici visoko pobijedili Trogir koji je u ovoj utakmici bio potpuno indisponiran. Varaždin je igrao dobro u oba smjera, a s time su se Trogirani teško nosili. Varaždin je zabijao pogotke sa svih strana terena pa su u prvom poluvremenu brojali do 11, a Trogir samo do četiri. U drugom poluvremenu Varaždinci su mali smanjili tempo pa se igralo gol za gol do 26. minute. Međutim, Trogirani su skroz popustili u završnici utakmice pa je prednost Varaždina narasla na deset pogodaka tri minute prije kraja. Time su zapečatili svoju pobjedu do koje su ih s pet pogodaka vodili Domagoj Jurišak i Ivan Mihalj. Lucijan Drnasin ponovo je bio najbolji strijelac Trogira s četiri pogotka.

Statistika

RK Solin – RK Bjelovar 24:11 (10:5)

Sa sigurnim prvim mjestom u skupini Bjelovar je nešto laganije ušao u susret i dao svi igračima priliku. S obzirom na to Solin je mogao lakše igrati pa je i tako držao vodstvo u utakmici. Poveli su prvo 4:2, a kasnije se to povećalo na +3. Bjelovar se tražio u napadima pa je tako do isteka 15. minute zabio pet, dok je protivnik imao deset na svom kontu. U drugom poluvremenu Bjelovar se lagano razbudio, ali je Solin uspijevao zadržavati prednost. U zadnjih pet minuta Solin je ušao s +9 (19:10) da bi po posljednjem sučevu zvižduku slavio 24:11.Solin je do slavlja vodio Marin ninčević sa sedam pogodaka, a kod Bjelovara po dva gola imali su Alen Komar, Jakov Čulo, Leonardo Ivančanin, Luka Čulo i David Budemac.

Statistika

Hrvatske rukometašice poražene u susretu s Mađarskom

U dvoboju dvije poražene ekipe, bolju igru i prve bodove na Euru osvojile su Mađarice. …