Završnica Prvenstva Hrvatske za dječake B – plasmani

214

Završnica PH, dječaci 2006. i ml. – plasmani

Finale

RK PPD Zagreb – RK Ivančica Ivanec 19:15 (10:7)

Prvi se na listu strijelaca u finalnoj utakmici upisao Vito Salaj udarcem sa sedam metara  za vodstvo Zagreba, a Ivor Vidović podiže za +2. Borna Marušić prvi je zatresao mrežu Lavova za 2:1, a nakon novog gola Zagreba, vraća rezultat na 3:3. Do polovice prvog dijela Zagreb ostvaruje seriju 3-0 za 6:3, a niz im prekida Jakov Levanić. Unatoč realizacijama Ivančice, Zagreb drži prednost do kraja prvog dijela i u drugo poluvrijeme ulazi s tri gola više (10:7). Leo Gotal u prvom napadu Ivančice u nastavku smanjuje na -2 , a Levanić na gol zaostatka. U nastavku Lavovi ponovno nameću ritam igre i odvajaju se na +6 (15:9, 16:10). Uz raspoloženog Lovru Webera na vratima, Zagreb stiže do pobjede nad Ivančicom rezultatom 19:15 i osvaja prvo mjesto na Završnici. Statistika

Utakmica za 3. mjesto

RK Rudar – RK Rugvica 20:9 (8:3)

U borbi za brončanu medalju snage su odmjerili Rudar i Rugvica. Fran Martinko otvorio je utakmicu pogotkom za Rudar, a Dorian Gorički i Ivan Karlo Moštak podižu za +4. Prvi pogodak za Rugvicu u osmoj minuti postiže Fran Kokot Miloš za 5:1. U prvom dijelu Rugvica nije pružila dovoljan otpor da zaustavi golove Rudara koji je u drugo poluvrijeme ušao s pet golova više (8:3). U drugom je poluvremenu prvi protivničku mrežu zatresao Ivan Karlo Moštak za povećanje prednosti Rudara. U nastavku i do samog kraja Rudar diktira tempo igre, a igrači Rugvice ne uspijevaju realizirati nove napade za smanjenje zaostatka. Posljednji zvižduk na utakmici zaključio je uvjerljivu pobjedu Rudara rezultatom 20:9. Statistika

Utakmica za 5. mjesto

RK Trsat – RK Koprivnica Hangar 18 10:16 (5:7)

U susretu za peto mjesto snage su odmjerili Trsat i Koprivnica. Petar Golčić upisao se kao prvi strijelac u utakmici, a Jan Klić zabija za Trsat i donosi izjednačenje. U svoje prvo vodstvo Trsat prelazi u sedmoj minuti zahvaljujući Janu Kliću (3:2). U posljednjim minutama većinom izjednačenog prvog dijela Koprivnica se golovima Golčića i Frana Premeca odvaja na +2 i rezultatom 5:7 ulazi u drugo poluvrijeme. U prvom napadu u drugom dijelu Golčić podiže na +3, a u nastavku Koprivnica sigurno drži i podiže prednost za pobjedu rezultatom 10:16. Statistika

Utakmica za 7. mjesto

RK Bjelovar – RK Viro-Virovitica 20:19 (9:10)

Utakmicu za sedmo mjesto otvorio je Jakov Kosanović za Viroviticu, a Petar Fincar uzvratio za izjednačenje. U nastavku Bjelovar lovi priključak za izjednačenja, a u devetoj minuti Karlo Ač sa sedam metara dovodi svoju momčad u prvu prednost. Ipak, odmah u sljedećem napadu Jan Kovačević uzvraća za egal, a Kosanović diže na +1. Nakon brzog i dinamičnog prvog dijela, Virovitica u drugo poluvrijeme ulazi s golom više (9:10), a obje ekipe s igračem manje. Matko Moslavac podiže za +2, a Švenda dva puta pogađa za izjednačenje i Ač za vodstvo 12:11. U nastavku se igra gol za gol, a šest minuta prije kraja Bjelovar prelazi u vodstvo 15:13. Leon Matijević zabija za 15:15. Iz dramatične utakice kao pobjednici izlaze igrači Bjelovara rezultatom 20:19. Statistika

Utakmica za 9. mjesto

RK Solin – MRK Dugo Selo 14:15 (9:12)

Franko Pomper prvi se upisao na listu strijelaca u susretu za 9. mjesto i doveo Dugo Selo u vodstvo. U nastavku Mario Vrgoč izjednačava, a Sven Ravnjak podiže na +2 (1:3). Do polovice prvog dijela Dugo Selo niže nove pogotke, a Solin ne može pratiti ritam i zaostaju šest golova (2:8). U drugom dijelu prvog poluvremena razbudili su se igrači Solina i stigli na -2, ali na odmor Dugo Selo ide s tri gola više (9:12). Patrik Šafradin postiže prvi pogodak u drugom dijelu za smanjenje prednosti Dugog Sela. U nastavku se Solin približava na gol zaostatka (13:14), ali Mihael Klarić diže na +2. Dugo Selo osvaja deveto mjesto minimalnom pobjedom 14:15. Statistika

Utakmica za 11. mjesto

RK Poreč – MRK Trogir 13:8 (8:2)

Stipe Matijaš otvorio je susret za 11. mjesto pogotkom za Trogir. Poreč uzvraća serijom 3-0 za preuzimanje vodstva, a Petar Ivković prekida niz. Ipak, do kraja prvog dijela Trogir nije nijednom više zatresao protivničku mrežu, a Poreč je upisao novih pet golova i sa šest više ušao u drugo poluvrijeme. Iako se Trogir u nastavku razbudio, nisu pružili dovoljan otpor da spriječe nove realizacije Poreča i konačnu pobjedu 13:8. Statistika

Utakmica za 13. mjesto

RK Vodice – RK Hrvatski Dragovoljac 8:10 (4:5)

Igrači Hrvatskog Dragovoljca s minimalnom su prednošću otišli na odmor (4:5), a u tijeku prvog dijela jedini igrač u dresu Vodice koji im je tresao mrežu bio je Marino Vukman. Toni Skočić otvorio je drugo poluvrijeme pogotkom za Vodice, ali Kristijan Vuković, Mate Matić i Mijo Marčić zabijali su za konačnu pobjedu Hrvatskog Dragovoljca i osvajanje 13. mjesta. Statistika

Utakmica za 15. mjesto

RK Nexe – RK Viškovo 13:15 (8:6)

Stjepan Javorček i Borna Fruk otvorili su utakmica golovima za 3-0 vodstvo našičkog kluba, ali David Nadović prekida seriju svojim dvama golovima za smanjenje prednosti. Do kraja prvog dijela Javorček je bio jedini igrač Nexea koji je zabijao za konačnu prednost svog kluba na poluvremenu (8:6), a otvorio je golom i drugi dio. U nastavku Viškovo ostvaruje seriju 5-0, ali Našičani odnose konačnu pobjedu 13:15. Statistika

Utakmica za 17. mjesto

RK Feniks – RK Valpovka 15:16 (8:10)

U utakmici za 17. mjesto pobjedu su odnijeli igrači Valpovke, svladavši minimalnom pobjedom osječki Feniks. Andrej Brezovac i Saša Mulić prvi su se upisali kao strijelci za Feniks, a Grgur Bosnić smanjio je na gol zaostatka. U nastavku su igrači iz Valpova bili preczniji za realizaciju novih akcija, a serija 5-0 pomogla im je da u drugi dio uđu s dva gola više (8:10). Ivor Šafar s početkom drugog dijela vraća rezultat na egal, ali Marko Kajunić ponovno dovodi Valpovku u vodstvo. Iako je Feniks u drugom dijelu dao gol više od Valpovke, pobjeda je pripala protivnicima. Statistika

Utakmica za 19. mjesto

RK Pećine – RK Osijek 15:9 (10:2)

Pećine su golovima Gligore, Varljena i Blerona ostvarili seriju 5-0 za početno vodstvo. Niz im prekida Fran Matek, zatresavši dva puta protivničku mrežu. Tonsa i Varljen dodali su u nastavku još pet za konačnih 10:2 na poluvremenu. Osječani su u drugom dijelu zabili dva gola više nego protivnici, ali nije im bilo dovoljno da ugroze vodstvo i pobjedu riječkog kluba. Statistika

Polufinalne utakmice

RK Rudar – RK PPD Zagreb 7:17 (4:7)

U prvoj polufinalnoj utakmici snage su odmjerili igrači Rudara i Zagreba. Prvi se na listu strijelaca upisao Vito Salaj za vodstvo Zagrebaša, a Stjepan Gajšak odmah podiže za +2. Za prvi pogodak Rudara precizan je Fran Martinko sa sedam metara. Uz sjajno raspoloženog Lovru Webera na vratima, Zagreb je u nastavku izgradio prednost s kojom je i otišao na odmor (4:7). Drugo poluvrijeme otvorio je Ivan Karlo Moštak za Rudar i smanjenje prednosti, a Franko Skazlić i Ivor Vidović uzvratili za +4 (5:9).  Rudar je pokušao sustići zaostatak povlačenjem vratara i igračem više u napadu, ali Zagreb kažnjava prvom prilikom za 5:10. Prema kraju susreta Zagreb kontrolira igru i zabija nove golove za konačnih 7:17 i prolazak u finale Završnice. Statistika

RK Rugvica – RK Ivančica Ivanec 13:16 (6:6)

Prvi gol u drugom polufinalnom susretu u mrežu IVančice pospremio je Domagoj Kuliš, a Vito Škorak donio prvo izjednačenje. David Pršlja vratio je Rugvicu u vodstvo i u sljedećem napadu iskoristio nepažnju Ivančice koja je imala igrača više na terenu i vratara na klupi pogotkom u prazan gol. Do polovice prvog dijela igrači Rugvice kontroliraju utakmicu i imaju tri gola više (5:2), ali dva gola koje zabija Škorak smanjuju zaostatak na -1. U nastavku Ivančica promašuje dva udarca sa sedam metara, ali minutu i pol prije kraja prvog dijela Leo Gotal zabija za 5:5 i Dan Lepoglavec pogađa za prvo vodstvo ekipe iz Ivanca. Posljednji gol u prvom dijelu upisuje Denis Medjaković za 6:6. S početkom drugog dijela Jakov Levanić dovodi Ivančicu u vodstvo, a Pršlja zabija za egal. Nakon novih izjednačenja, sedam minuta prije kraja Ivančica ima dva gola prednosti (9:11). Nakon što je Rugvica uspjela uloviti priključak, Ivančica se odvojila na +3 za konačnih 13:16. Statistika

1. mjesto: RK PPD Zagreb

2. mjesto: RK Ivančica Ivanec

3. mjesto: RK Rudar