Ruskinje obranile naslov

26

Rusija je u finalu SP još jednom pokazala da je najbolja na svijetu. Iako su njihove protivnice Norvežanke do finala bile vrlo uvjerljive, na kraju su morale priznati poraz i titula najboljih na svijetu ostaje u ruskom vlasništvu. Od samog početka finalne utakmice bilo je jasno da će lepršava i kombinatorna igra aktualnih europskih prvakinja Norvežanki teško izaći na kraj sa odličnom, čvrstom obranom svjetskih prvakinja. Zaustavljao je ruski -plot- udarce vanjskih pucačica norveške reprezentacije, a kad je neka lopta i prošla, na golu je bila sigurna Suslina. Naravno da uz takvu rusku obranu Norvežanke nisu mogle uspostaviti svoju igru na kontranapade, ruska vratarka je usput obranila i 3 sedmerca, tako da je Rusija na odmor otišla sa 4 pogotka prednosti (16:12). Hammerseng je sa nekoliko golova i proigravanja uspjela držati Norvešku na pristojnom minusu, ali već nakon prvih 30 minuta bilo je vidljivo da će to biti premalo za pobjedu nad svjetskim prvakinjama. Dale su Norvežanke sve od sebe i u 47.minuti približile se na gol razlike, ali Postnova i Polenova odvode Rusiju na nedostižnu razliku. Dvije minute prije kraja Norvežanke shvaćaju da je utakmica izgubljena, Ruskinje postižu još 2 gola za konačnih 29:26 i još jedno veliko slavlje novih-starih svjetskih prvakinja. Najbolja igračica susreta je ruska golmanica Suslina (16 obrana), njoj uz bok su bile Kareeva i Polenova sa po 6 pogodaka. U redovima srebrnih Norvežanki istaknule su se golmanica Pedersen (10 obrana u 2. poluvremenu), a, uz već prije spomenutu Hammerseng, nešto više od ostalih pokazale su Kari Mette Johansen i Breivang. Kad se sagleda cijelo SP, finale je bilo i očekivano, Norveška i Rusija su i u Francuskoj pokazale da su to dvije najjače svjetske ženske rukometne velesile, te da su posve zasluženo zauzele prva dva mjesta na pobjedničkom tronu. Z.V