EHF EURO 2020: Bjelorusija pobijedila Češku i odnijela joj nadu za polufinale

95
Men’s EHF EURO 2020 Sweden, Austria, Norway - Preliminary Round - Group A, Montenegro vs Belarus, Stadhalle Graz, Graz, Austria, 13.1.2020, Mandatory Credit © Jure Erzen / kolektiff

Rukometaši Bjelorusije osvojili su prve bodove u drugom krugu natjecanja na Europskom prvenstvu u Beču. U susretu drugog kola oni su pobijedili Češku 28:25  i ostavili je bez izgleda za polufinale.

Kao što se moglo i očekivati bio je vrlo izjednačen susret. Nije stoga čudno da smo tijekom 60. minuta imali čak 11 izjednačenja rezultata. Bjelorusija je doduše vodila cijelo vrijeme, a li vrlo rijetko je imala mogućnost da se opusti jer je najveća njezina prednost bila plus tri u 59-oj minuti kada je susret zapravo bio odlučen. U prvom dijelu bio je to sudar čvrstih obrana, gdje se Češka jako oslanjala na kontre i sjajno ih realizirala. Bjelorusi su pak imali silno raspoloženog Mykitu Vailupaua koji je postigao gotovo pola njihovih pogodaka u prvih 30. minuta. Uz raspoloženog Dzmitrya Nikulekaua to je bilo dovoljno da Bjelorusi odu u svlačionicu s plus dva 13:11.

U nastavku je Češka vrlo brzo uhvatila tu prednost. I držala Bjelorusiju u neizvjesnosti sve do posljednjih pet minuta. Tada na scenu stupaju Siarhei Shylovich i Andrei Yurinok, dižu razliku Bjelorusa na tri u 59-oj minuti i odvode svoju momčad do prvih bodova u Beču. Svoj doprinos u tim trenucima dao je i Aleksei Kishouvratar koji je prijavljen tijekom dana umjesto Ivana Matskevichai s dvije tri obrane donosi omogućava Bjelorusiji da mirno privede susret kraju.

Sa šest pogodaka Mykita Vailupau bio je najefikasniji kod Bjelorusije. Po pet su dali već spomenuti Shylovich i Yurinok. Među Česima najbolji Ondrej Zdrahala sa sedam pogodaka.