EHF Europski kup: Poraz Bjelovara u Grčkoj

76

Rukometašice Bjelovara poražene su u prvom susretu osmine finale EHF Europskog kupa u Solunu od PAOK-a 28:21. Dogovorom dvaju klubova oba susreta igrat će se u Grčkoj. Uzvrat je tako planiran za nedjelju 17. siječnja u18:00 sati.

Hrvatska predstavnice sjajno su počele susret. Nakon sedam minuta igre imale su 0:4. PAOK se počeo buditi sredinom prvog  poluvremena kad se najprije približava na dva pogotka zaostatka (6:8), a onda silovitom serijom u posljednjih pet minuta uspijeva na predah otići s neodlučenim rezultatom 11:11.

Samo još jedno kratko vrijeme u nastavku Bjelovar je čuvao vodstvo.  A onda započinje grčki ples. U razdoblju od 47. do 55. minute, domaće rukometašice imaju niz od 7:2, kojim prelamaju susret i mirno ga privode kraju. PAOK je drugo poluvrijeme dobio rezultatom 17:10.  S pet pogodaka Ana Malec i Ema Guskić bile su najefikasnije u redovima Bjelovarki. Karmela Pokopac ugradila je u taj rezultat 12 obrana. Kod domaće ekipe najbolja Maria Chatziparasidou koje postigla čak 10 pogodaka. Ruskinja Renata Kayumova na vartima PAOK – a imala je fantastičnih 19 obrana.

Uzvratni susret igra su u nedjelju 17.siječnja u 16:00 sati kada će Bjelovar formalno biti domćin.

EHF EUROPEAN CUP: 1/8 FINALA (prvi susret)
PAOK – BJELOVAR 28:21