EHF Europska liga: Dramatična završnica pripala Nexeu

146

Rukometaši Nexea ostvarili su četvrtu pobjedu u EHF Europskoj ligi i potvrdili svoj nastup u osmini finala. U 9. kolu, u dramatičnom raspletu, pobijedili su CSKA iz Moskve 32:31. To je četvrta europska pobjeda u nizu Branka Tamšea od kada je preuzeo klub iz Našica.

Odličan rukomet vidjeli smo u prvom dijelu. Doduše da je bilo nešto manje tehničkih pogrešaka, vjerojatno bi ga Nexe završilo s prednošću od dva ili tri pogotka, a trener mu dao visoku ocjenu. Ovako je završilo miroljubivo. Domaći sastav je naime 20-tak minuta bio bolji, raznovrsniji, precizniji i stalno vodio. Najveća prednost bila je plus dva. Ali onda je stigao čitav niz tehničkih pogrešaka i prednost se preselila na stranu ruske momčadi. U jednom trenutku imali su tri razlike (11:14). Ali zahvaljujući sjajnom Morenu Caru na vratima koji je imao čak 11 obrana u prvih 30 minuta, Nexe je do poluvremena stiglo do izjednačenja. CSKA nije u posljednje tri i pol minute uspio postići niti jedan pogodak pa se na kraju na predah otišlo s 14:14.

Rusi su nešto mirniji na početku drugoga dijela. Ali Nexe ne posustaje. Igra se zapravo pogodak za pogodak prvih desetak minuta. Onda cijeli niz tehničkih pogrešaka momčadi Velimira Petkovića, našički sastav sjajno koristi i odlazi na plus dva u 44. minuti. Malo kasnije Nexe ima i plus tri. I kad se činilo da će bez većih poteškoća stići do pobjede, dolazi do pada u njihovoj igri i CSKA, tri minute prije kraja ima izjednačenje. I ne samo to već i dva napada za vodstvo. Ali sjajno je u tim trenucima na vratima domaćeg sastava reagirao Mihailo Radovanović i sačuvao svoju momčad od poraza. Osamnaest sekundi prije kraja Nexe uspijeva povesti 31:30. Ruski trener uzima minutu predaha i napada sa sedam igrača. I uspijeva zabiti preko Ilie Belevtsova. Kada su svi pomislili da susret završava remijem, lopta Nexea ide brzinom munje na centar s kojega prazna vrata CSKA pogađa Mario Tomić i donosi veliku radost dečkima iz Našica.

Sa šest pogodaka Halil Jaganjac bio je najefikasniji u domaćim redovima. Ali za taj učinak potrošio je čak 13 lopti. Izvanredni su bili vratari Nexea. Moreno Car 15 obrana, Mihailo Radovanović dvije, ali dvije možda najvažnije u susretu. Kod CSKA tri igrača po pet pogodaka Aleksei Fokin, Dmytro Ilchenko i Aleh Astrashapkin. Sjajan na vratima Dmitriy Kuznetsov s 15 obrana.

EHF EUROPSKA LIGA: 9. KOLO
NEXE – CSKA 32:31

Prethodni članakPobjeda Podravke u posljednjem derbiju Zlatka Saračevića! I 1. HRL – Žene
Sljedeći članakEHF Liga prvaka: Poraz PPD Zagreba u najboljoj predstavi ove sezone