DELO EHF Liga prvakinja: Solidan otpor Podravka Vegete

137

U prvom susretu osmine finala DELO EHF Lige prvakinja, rukometašice Podravka Vegete poražene su 20:29 od Rostov-Dona. Riječ je o jednom od favorita za naslov europskih prvakinja, tako da taj poraz i nije neko iznenađenje.

Podravka je uz ionako skučen igrački kadar morala igrati i bez Grkinje Lamprini Tsakalou i Ivone Mrđen pa je Antonio Pranjić morao tražiti na nova rješenja na vanjskim pozicijama. Dobro se Podravka nosila dvadesetak minuta s jednom od najboljih ekipa svijeta. Nakon početnog vodstva Ruskinja 0:2, sastav iz Koprivnice je s tri pogotka za redom poveo 3:2. To je ujedno bilo i njihovo jedino vodstvo u cijelom susretu. Prvu osjetniju prednost Rostov-Don je stvorio sredinom prvog poluvremena kad je otišao na plus četiri (4:8). Ali Podravka je hrabrom i borbenom igrom brzo prepolovila tu prednost i na maloj udaljenosti bila sve do ulaska u posljednjih sedam minuta. Onda ih stiže umor, pada koncentracija, tehničke pogreške se množe i ruski sastav to kažnjava. Na predah tako odlaze s plus sedam (10:17). Podravka je u prvih 30. minuta imala 13 pogrešnih dodavanja ili izgubljenih lopti.

Bez Ane Vyakhireve i Grace Zaadi počeo je Rostov drugi dio. I Podravka to sjajno koristi te serijom 4:0 smanjuje razliku na samo tri pogotka. Rostov-Don je punih sedam minuta bio bez pogotka u nastavku. Ali onda se ruski sastav ipak uspijeva uozbiljiti, stiže njihov niz od četiri pogotka za redom i sve je opet kao i na poluvremenu. Dejana Milosavljević jedina se uspjevala nositi koliko toliko uspješno s vrlo jakom, čvrstom i pokretljivom obranom gošći. Sjajna je tijekom cijelog susreta bila Yulia Dumanska (15 obrana) i samo zahvaljujući njoj, konačna razlika nije bila veća. Završilo je s plus devet, što je pristojno s obzirom na razliku u kvaliteti igračica koje ti klubovi imaju.

Sa šest pogodaka Dejana Milosavljević bila je najefikasnija u domaćim redovima. Po četiri su dale Lea Franušić (sve u prvom dijelu) i Dijana Mugoša. Po pet pogodaka kod gošći Julia Managarova i Polina Kuznetsova.

Uzvrat se igra sljedeće nedjelje, 14. ožujka u 14:00 sati.

DELO EHF LIGA PRVAKINJA: OSMINA FINALA
PODRAVKA VEGETA – ROSTOV-DON 20:29

Prethodni članakHrvatska domaćin Europskog muškog kadetskog prvenstva!
Sljedeći članakSEHA – Gazprom liga: Motor projurio kroz Našice