Paket24 Premijer liga – Liga A: Dvostruki uspjeh istarskih premijerligaša

249

Pobjedama Umaga protiv Dubrave i Poreča u Vinkovcima, situacija na vrhu Paket24 Premijer lige – Lige A, zakomplicirala se do krajnjih granica. Iznad crte, a to znači u Ligi za prvaka za sada je siguran samo PPD Zagreb. Za preostala dva mjesta čak je pet kandidata.

Dubrava je s dva pogotka na početku upozorila domaćina. I još dva puta su imali tu prednost. I držali vodstvo do 23. minute  jer se praktički stalno igralo pogodak za pogodak. Onda je domaći sastav imao tri puta prednost od jednog pogotka, ali na predah je ipak otišla zadovoljnija Dubrava jer je s dva pogotka u posljednje dvije minute došla do 15:16. Mnogo toga promijenilo se u desetak minuta nastavka. Domaći sastav je u tom razdoblju napravio niz od 9:4 i preuzeo stvari u svoje ruke. U tom trenutku imali su plus četiri. Iskusni Tomi Vozab vukao je soj sastav sljedećih desetak minuta i Dubrava je u 44. uspjela prepoloviti prednost domaćina. Ali, on nije imao prave podrške u mladoj ekipi Dubrave, pa je domaćin na ulasku u posljednjih deset minuta pobjegao na velikih pet razlike, 32:27. I tu je priči bio kraj. Umag je uspio povezati dva niz od tri pogotka, a zagrebački sastav je postigao samo tri i sve je bilo jasno: bodovi su ostali u Stela Marisu. Sjajni su bili domaći vratari: Fran Lučin (9) i Sven Matijević (6). Gabriel Buvinić 8, Tomislav Radić 7, Marin Sinčić 6, Antonio Dizdar 5, Tin Tomljanović 5. S takvim strijelcima teško je izgubiti susret. Kod Dubrave Tomi Vozab 10 pogodaka.

Poreč je i u Vinkovcima potvrdio da je ovoga trenutka osim PPD Zagreba i Nexea vjerojatno u najboljoj formi. Jasno su pokazali pobjedom u Vinkovcima, i trenutačno su jako blizu Lige za prvaka. Pet izjednačenja bilo je u prvih 20. minuta, a osim početne prednosti, stalno je bila na strani domaćina. A onda je Poreč preuzeo palicu vodstva i do predaha stvorio tri razlike 15:18. Domaćin je trebao šest minuta u nastavku da stigne do izjednačenja. Nakon velike borbe i igre pogodak za pogodak, uz pet izjednačenja tri minute prije kraja imali smo 28:28. U preostalom vremenu, Poreč je postigao četiri, a Spačva Vinkovci samo dva pogotka i doživjela četvrti domaći poraz. Marko Vignjević s osam pogodaka ponovno je bio najbolji u vinkovačkim redovima. Kod Poreča trojica igrača sa po sedam pogodaka: Lucian Krajcar, Matija Rađaković i Tomislav Bošnjak.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 12. KOLO
UMAG – DUBRAVA 37:30
SPAČVA VINKOVCI – POREČ 30:32
PPD ZAGREB – KARLOVAC 43:22
RUDAR – GORICA 31:31

Prethodni članakSP 2021: Pobjeda protiv Paragvaja za povratak samopouzdanja
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga B: Važne pobjede Zameta, Varaždina i Trogira