DELO EHF Liga prvakinja: Nastavljen niz Podravka Vegete

174

Rukometašice Podravka Vegete poražene su u 11. kolu, DELO EHF Lige prvakinja, skupine A, od francuske ekipe Brest Bretagne Handball 28:39. To je osmi poraz u nizu sastava iz Koprivnice koji je bio jako oslabljen neigranjem nekoliko vrlo važnih igračica.

Treneru Goranu Mrđenu silno su nedostajale Larissa Kalaus, Selena Milošević, Dzyiana Ilihna, Ana Buljan, Nikolina Zadravec. Za Podravka Vegetu debitirale su u Ligi prvakinja Tina Barišić i Gabriela Gudelj koje su nedavno pristupile hrvatskim prvakinjama.

Prvi dio bio je dosta izjednačen. Podravka je vodila do 13. minute. A onda je s tri obrane zaredom, Cleopatre Darleux otvorila put svojim suigračicama do preokreta. Od od 8:6 za hrvatske prvakinje, vrlo brzo na semaforu je pisalo 8:9. Ali Podravka je pokazala karakter, pa je u 19. ponovno imala plus dva 12:10. Ipak, u završnici poluvremena gošće su nizom od četiri pogotka zaredom vratile prednost na svoju stranu i na predah odnijele minimalnih 16:17.

Još destak minuta u nastavku držala se ekipa iz Koprivnice na minus dva. Onda je stigla nova velika serija Francuskinja od pet pogodaka i u 48. pitanje pobjednika bilo je riješeno, jer je Brest u tom trenutku imao sedam razlike 21:28. Do kraja su uspjele napraviti još jednu takvu seriju pa stoga ne čudi konačna razlika od plus 11.

Sa sedam pogodaka Dejana Milosavljević bila je najefikasnija u redovima Podravka Vegete. Šest je dala Iryna Stemakh. Na drugoj strani sjajna je bila Norvežanka Helen Gistad Fauske koja je dala 11 pogodaka iz 14 pokušaja. Vratarke Bresta imale su čak 17 obrana.

DELO EHF LIGA PRVAKINJA: SKUPINA A, 11. KOLO