DELO EHF Liga prvakinja: Poraz Podravke i na oproštaju

77
Photocredit: Ivan Brkić

Rukometašice Podravke Vegete poražene su u 14. kolu DELO Lige prvakinja, skupine A od podgoričke Budućnosti 27:21, i tako su ostale na posljednjem mjestu. Hrvatske prvakinje su ove sezone ostvarile samo jednu pobjedu i to u prvom kolu baš protiv Budućnosti. Nakon toga, doživjele su 13 poraza u nizu.

U dosta rastrganom prvom poluvremenu s mnogo pogrešaka na obje strane, Podravka je imala samo jedno vodstvo i to 3:4 u 8. minuti. Nerješiva enigma za hrvatske prvakinje bila je Sinjanka Matea Pletikosić, koja je uzela crnogorsko državljanstvo. Ona je kao od šale prolazila kroz obranu Podravke i u prvom dijelu postigla  čak 7 pogodaka. Najveća prednost domaćih rukometašica bila je plus tri, 12:9.

Ali, Podravka nije posustala premda je i dalje jako oslabljena. Ponovno je kao i mnogo puta ove sezone puno toga podnijela na svojim leđima Dejana Milosavljević koja je u posljednjoj sekundi uspjela osigurati izjednačenje 13:13. Zanimljivo je spomenuti da su loše grčke sutkinje domaćinu dosudile čak 7 sedmeraca u prvih 30. minuta. Podravka je imala samo jedan.

Nakon osam minuta dobre igre i još dva vodstva 13:14, 14:15, Podravka se raspala. Budućnost je uspjela postići sedam pogodaka zaredom i riješila pitanje pobjednika. Puno pogrešaka bilo je u igri sastava iz Koprivnice koje su domaće rukometašice premda izuzetno mlade, znale iskoristiti i na kraju pretvoriti u uvjerljivu pobjedu. Podravka je ostala na jednom sedmercu, a domaćin ih je imao čak 12. Iskoristio je 7.

Matea Pletikosić odigrala je simultanku s Podravkom i postigla 12 pogodaka iz 17 pokušaja. Kod Podravke najbolja Dejana Milosavljević sa sedam pogodaka.

Podravka je tako završila europsku sezonu i sada se okreće domaćim natjecanjima.

DELO LIGA PRVAKINJA: SKUPINA A, 14. KOLO
BUDUĆNOST – PODRAVKA VEGETA 27:21
FTC RAI- CARGO FERENCVAROS – BVB DORTMUND 23:21
BREST BRETAGNE – ROSTOV 18:29

CSM BUKUREST – ESBJERG (20.02.2022.)

Prethodni članakSEHA – Gazprom liga: Druga pobjeda protiv Vardara u dva tjedna
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Porazi dva vodeća sastava, prvi bod Dubrovnika ove sezone