Paket24 Premijer liga – Liga za ostanak: Zametu drama protiv Umaga, Bjelovaru drugi poraz, novi bodovi Dubrovnika, Trogir opet na vrhu

534

U dva susreta Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak, Zamet je slavio protiv Umaga 27:26, pobjedonosnim pogotkom četrdesetak sekundi prije kraja. Bjelovar je pak, nakon poraza od Rudara, izgubio i od Karlovca, ali još uvijek nije u opasnoj zoni. U dva preostala susreta 2. kola Paket24 Premijer lige – Lige za ostanak Dubrovnik je pokazao da bod iz Zagreba nije bio slučajan, a Trogir se nakon slavlja nad Rudarom vratio na vrh ljestvice.

Vrlo uzbudljivu i zanimljivu utakmicu odigrali su Zamet i Umag. Gosti su imali dva početna vodstva. Od 3:2 prednost seli na stranu domaćina. U 14. minuti ona iznosi plus četiri. Uz manje ili veće napore Riječani uspijevaju održati vodstvo do predaha na koji dolaze s rezultatom 15:13. Umag je u nastavku uspio zadržati nivo igre koji su imali u završnici prvoga dijela i već u 38. doći do izjednačenja 17:17. Od toga trenutka do kraja, imali smo sedam izjednačenja. Zamet je nekoliko puta bio na plus tri ili dva razlike  ali su se uporni gosti stalno vraćali. Na isteku 59. tako su došli na 26:26. Četrdesetak sekundi do kraja Tomislav Kvastek donio je minimalnu prednost domaćem sastavu. Udarac bivšeg  Riječanina Tina Tomljanovića nakon toga domaća momčad blokira, a onda istu sudbinu doživljava i Dino Islamović na drugoj strani pa tako da Zamet slavi s 27:26. Prvi strijelac domaćih Damir Vučko sa šest pogodaka, pet je dao junak Tomislav Kvastek. Umag je imao prvo ime u Gabrielu Buviniću koji je postigao čak 11 pogodaka, uz samo jedan promašaj.

Nakon poraza u Rudama prošloga vikenda, Bjelovar je posrnuo i doma s Karlovcem. Ništa nije upućivalo na to pogleda li se prvih, skoro 30. minuta. Domaćin je naime stalno vodio. Najveća prednost nije bila pretjerano velika, ali u poluvremenu sa samo 26 pogodaka (12:14), plus tri bila je sasvim lijepa zaliha. Ali, sve su to uspjeli prokockati i u završnici otvoriti put Karlovčanima da zadovoljniji odu na predah. Nakon tri minute nastavka, stigao je Bjelovar do izjednačenja 15:15. Slijedio je dio u kojem se igralo pogodaka za pogodak. Na kraju je posustao domaćin. Karlovac je u 43. otišao na plus tri, i poslao ozbiljno upozorenje domaćinu. Bjelovarci su se pribrali, stigli do minus jedan pa onda opet posustali. Kad je gost dvije minuta prije kraja pobjegao na četiri razlike, bilo je jasno da bodovi odlaze s njim. Vanja Šehić sa 6 i Domagoj Potnar s 5 pogodaka bili su najefikasniji u domaćem sastavu. Na drugoj strani sjajni Ivan Bačić s 9 pogodaka. Šest je dao Dominik Smojver.

Nakon remije s Dubravom u prošlom kolu, svi su s nestrpljenjem čekali ovaj vikend da vide je li to bila slučajnost ili se Dubrovnik definitivno nije pomirio sa sudbinom i da ima nade u ostanak. Odličan je bio njihov ulazak u susret sa Spačvom Vinkovci. Nakon 12. minuta igre domaćin je naime imao 8:2. Premda su se Vinkovčani oporavili od tog šoka i u jednom trenutku došli na minus tri (9:6), nisu uspjeli doći do izjednačenja ili potpunog preokreta. Dubrovčani su na predah odnijeli četiri pogotka prednosti 17:13. Domaćin je i na početku drugog dijela imao dobar početak. Zabili su tri pogotka zaredom i već u 36. otišli na velikih sedam razlike. Silno se vinkovačka momčad trudila. U jednom trenutku stigli i na samo dva pogotka zaostatka, ali su ostali bez potrebne energije u završnici i morali priznati poraz. Domaći vratari imali su 12 obrana. S 9 pogodaka Nedjeljko Jurković bio je najbolji strijelac Dubrovčana. Kod gostiju također 12 obrana vratara. Prvi strijelac Filip Mažurana sa sedam pogodaka.

Neobično efikasnu utakmicu odigrali su Trogir i Rudar. Prvo poluvrijeme je u potpunosti pripalo domaćinu. Od plus četiri (7:3) do 17:13 kretala se njihova prednost. Na poluvremenu je ona iznosila pet pogodaka 20:15. Već to je bila zabrinjavajuća činjenica, jer Rudaru nitko nije dao toliko pogodaka u prvih 30. minuta, ali gosti se nisu predali. Dapače. Malo po malo smanjivali su tu prednost domaćina. U 45. minuti bili su na minus dva 26:24, minutu poslije 27:25, i to je bio njihov posljednji ozbiljniji priključak. Pet minuta prije kraja, Trogir je pobjegao na plus pet i bez većeg stresa završio susret. S osam pogodaka Marin Babić bio je prvi strijelac domaćina. Kod Rudara sjajan Matej Štajnkler koji je dao deset pogodaka iz deset pokušaja.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA ZA OSTANAK: 2. KOLO
ZAMET – UMAG 27:26
BJELOVAR – KARLOVAC 27:30
MOSLAVINA – DUBRAVA 25:22 (25.02.2022.)
DUBROVNIK RKHM – SPAČVA VINKOVCI 30:28
TROGIR – RUDAR 37:30

Prethodni članakPaket24 Premijer liga – Liga za prvaka: PPD Zagreb i Nexe i bez najboljih lako do bodova
Sljedeći članak1. HRL – Žene: Kolo gostiju, Zelina do prvog boda