1. HRL – Žene: Lokomotiva Zagreb bez problema do novih bodova

342

U zaostalom susretu 15. kola, rukometašice Lokomotive Zagreb lako su i uvjerljivo pobijedile Zelinu 39:19, i tako zadržale vodeću poziciju na ljestvici. Bila je to uglavnom jednosmjerna igra, i pitanje kolika će biti konačna razlika.

Lokosice su u Domu sportova otvorile susret s 4:0. Gošće su prvi pogodak postigle u šestoj minuti. Dvije minute poslije, već je bilo plus pet za zagrebački sastav. I ta je razlika rasla do čak broja 13 na poluvremenu, 22:9. Lokomotiva je u prvom dijelu uglavnom zabijala u serijama 4:0 pa 2:0 pa 4:0 pa 3:0 itd,itd…

U drugom poluvremenu tempo je očekivano malo pao. Ali ne previše. I dalje je Lokomotiva suvereno kontrolirala stvari na terenu. Nenad Šoštarić je dao priliku i mladim igračicama koje su manje igrale u posljednje vrijeme. Tako je Lara Fureš imala realizaciju 4 od 4. Novopridošla Dunja Orlović također 4 od 4. Ipak, prvo ime Lokomotive uz sjajnu Lenu Ivančok koja je upisala 18 obrana, bila je Andrea Šimara s 9 pogodaka iz 9 pokušaja. Kod Zeline najbolja Mirna Vučković s 9 pogodaka.

Nenad Šoštarić, trener RK Lokomotiva Zagreb :
“Ne možemo uspoređivati našu prvu utakmicu protiv Zeline i ovu danas, to su kruške i jabuke. Prije su bili mlada ekipa koja je pokušavala igrati brzo pa su igrali i brzopleto. Danas u Zelini imaju dvije iskusne igračice Mirnu Vučković i Kristinu Smiljanić koje zajedno imaju 20 sezona u prvoj ligi. Igrale su organizirano, dugi napad. Bio sam zadovoljan prvim poluvremenom, jako nezadovoljan s prvih deset minuta drugog poluvremena kad smo primili osam golova, da bi do kraja utakmice primili još samo dva gola. Stalno moramo biti svjesni da je ovo Lokomotiva za koju vrijedi neki drugi parametri. Ulog je velik, ulog je prvenstvo Hrvatske.”

Andrea Šimara, igračica RK Lokomotiva Zagreb:
“Ovo je odlična realizacija, 9-9 šut iz igre. Imali smo trening protiv Zeline, ali ne bih rekla da je bio lakši. U svaku utakmicu ulazimo maksimalno i mislim da smo večeras dobro odradile taj dio. Ne smijemo se opustiti do kraja, s dobrom obranom i lakim golovima”.

Sandra Novak, trenerica RK Zelina:
“Čestitala bih Lokomotivi na pobjedi. Zadovoljna sam nekim dijelovima naše igre, držali smo se dogovora. Ovu utakmicu pokušale smo iskoristiti da se što bolje pripremimo za Split, sljedeću utakmicu koja nas čeka kod kuće. Kod mlađih se vidio strah i respekt, moraju igrati drugačije. Nismo stavili veliki imperativ, naravno da ćemo se boriti do kraja da ostanemo u ligi, ali nam je važno da smo u sedam godina podignuli klub iz ponora, pokrenuli smo školu rukometa gdje imamo 120 curica što je puno za malo mjesto poput Zeline. Ništa se strašno neće dogoditi ako ispadnemo. Najvažnije je da imamo bazu, imamo krasne djece, u vrhu smo državnih liga u obje mlađe kategorije. Imamo temelj za dalje. Idemo iz utakmice u utakmicu, pokušati odigrati što bolje i protiv glavnih konkurentica tražiti bodove.”

Mirna Vučković, igračica RK Zelina:
Mi smo ušle u dvoboj želeći dati sve od sebe i pokazati što radimo zadnjih mjeseci na treningu. Imamo nezahvalnu poziciju na tablici, ali se dižemo, htjele smo se izguštati na ovoj utakmici i mislim da smo u tome uspjele iako se to možda ne vidi prema rezultatu. Glavne konkurentice u ligi su nam Trešnjevka, Osijek, Trogir… Možda možemo uzeti bodove klubovima kao što su Koka, Čakovec i Zrinski.”

1. HRL ZA ŽENE: 15. KOLO
LOKOMOTIVA ZAGREB – ZELINA 39:19

Prethodni članakRukometaši igraju nogomet | Trening u Varaždinu | Seniori
Sljedeći članakKapetan Duvnjak: “Svakim danom smo sve bolji“ | Pripreme rukometaša u Varaždinu | Seniori