EHF FINALS MEN 2022: Nexe-u 4. mjesto u EHF Europskoj ligi

159

Rukometaši Nexe-a poraženi su u susretu za 3. mjesto na završnici EHF Europske lige što se igra u Lisabonu od Orlen Wisle Plock 22:27. Ali, bez obzira na to, Našičani su ostvarili povijesni rezultat i zaslužuju sve čestitke za svoje europske nastupe ove sezone.

Pomalo usporeno bez žara počeo je Nexe susret. Wisla je stoga vrlo brzo došla do tri pogotka prednosti (2:5). Ali onda slijedi dobar niz hrvatskog predstavnika i u 8. minuti su na minimalnom zaostatku.

Branko Tamše je jako puno rotirao u prvom dijelu tražeći najraspoloženije u našičkim redovima. I pronašao to tek u završnici prvog poluvremena. Naime, nakon što su Poljaci otišli na najveću razliku u prvom dijelu od plus pet (8:13), slijedio je najbolji dio u igri Nexea. Uz sjajnog Dominika Kuzmanovića (7 obrana), Nexe je povezao pet pogodaka zaredom i u posljednjoj minuti stigao do izjednačenja 13:13. Vrijedi spomenuti da je Halil Jaganjac svoj prvi i jedini pogodak postigao na kraju prvog dijela koje je s minimalnih 13:14 pripalo Orlen Wisli Plock.

U nastavku je Nexe izjednačilo već u prvom napadu. Ali, i stalo nakon toga. Wisla je bez većih napora otišla na plus tri pa nešto kasnije i četiri razlike i s lakoćom kontrolirala tijek susreta. Kako se susret bližio kraju, umor se sve više vidio na licima igrača iz Našica, jer bila im je to četvrta utakmica u samo osam dana.

Pokušavao je trener Nexea brojnim promjenama postave uhvatiti priključak, ali nije uspio. Deset minuta prije kraja, poljski predstavnik je probio magičnu granicu od šest razlike, nakon niza od tri pogotka našeg Tina Lučina, i bez većeg stresa priveo susret kraju. Nexe je u drugom dijelu dalo samo samo devet pogodaka.

S pet pogodaka Lovro Mihić prvi strijelac Orlen Wisle Plock. Najbolji kod Nexea Gianfranco Pribetić također s pet pogodaka. Dominik Kuzmanović je imao 13 obrana i ukupno gledajući ostavio je najbolji dojam u Lisabonu.

EHF FINALS MEN 2022: 3./4.  MJESTO
NEXE – ORLEN WISLA PLOCK 22:27

Prethodni članakZavršnica 1. HRL U12 (Ž): Ivanić, Gospić & Lokomotiva okitili se odličjima
Sljedeći članakPaket24 Premijer liga – Kvalifikacije: Početna slavlja za Metković i Umag