Kadeti: Tri prijateljske utakmice u drugoj fazi priprema za EURO

401
Kadeti

Hrvatska muška kadetska reprezentacija u Delnicama je završila drugi krug priprema za skorašnje Europsko prvenstvo, a u sklopu priprema, momčad pod vodstvom izbornika Kreše Ivankovića, odigrala je ukupno tri prijateljske pripremne utakmice: dvije protiv Mađarske i jednu protiv Slovenije.

Prvu utakmicu protiv Mađarske, pobijedila je Hrvatska s rezultatom 29:27, dok su u drugom dvoboju Mađari bili bolji s 32:26. Zadnju utakmicu drugog kruga priprema, Hrvatska je odigrala protiv Slovenije i pobijedila 29:25.

Već na samom početku utakmice, Hrvatska je upisala vodstvo i držala ga do sredine prvog poluvremena. Bilo je to uvjerljivo vodstvo od čak +5 u nekoliko navrata (7:2, 8:3, 9:4). Međutim, uporni Slovenci nisu se predali te u drugom dijelu prvih 30. minuta dolaze do prvog i jedinog izjednačenja na utakmici, 10:10. Više od toga nisu mogli i na poluvrijeme se odlazi s 14:12 u korist domaćina.

Nakon predaha, igrala se čvrsta utakmica na obje strane, uglavnom s minimalnom prednošću na strani Hrvatske da bi naši dečki u završnici slomili otpor Slovenaca za konačnih 29:25.

Prvo ime u redovima Hrvatske protiv Slovenije, bio je Nikola Ivanković s pet pogodaka.

Početak završne faze priprema za Europsko prvenstvo kadeta na rasporedu je 26. srpnja 2022. godine.

Prethodni članakSP 2023: Poznati svi sudionici Svjetskog prvenstva
Sljedeći članakKadetkinje: Završna faza priprema za Svjetsko prvenstvo