Paket24 Premijer liga: Pobjeda Gorice protiv Metkovića, Sesvete bez milosti za KTC

511

U dva nedjeljna susreta u Paket24 Premijer ligi, pobjede su odnijeli domaćini. U Ligi A, Gorica je svladala Metković – Mehaniku, dok je u Paket24 Premijer Ligi – Ligi B, momčad Sesveta uvjerljivo nadigrala K T C.

Prvi su na teren u Paket24 Premijer ligi – Ligi A, istrčali Gorica i Metković – Mehanika uz prijenos na Sportskoj televiziji. U prvom poluvremenu svjedočili smo ravnopravnom dvoboju ovih dviju ekipa. Treba naglasiti da su gosti s juga Hrvatske ipak, bolje otvorili susret i u 8. minuti imali prednost od +3 (2:5). Gorica je polako stizala da bi u 20. minuti poravnala rezultat na 8:8, a već u sljedećoj minuti došla do prednosti 9:8. Minimalnu prednost, domaća ekipa odnijela je i na predah, bilo je 13:12.

U nastavak utakmice, domaćin je ušao puno bolje i energičnije te s dva pogotka u nizu otišao na 15:12. Zatim je uslijedila i serija od tri pogotka zaredom da bi u 39. minuti, Gorica imala lijepih šest pogodaka prednosti, 20:14. I tu je susret prelomljen u korist domaćina. Metković se pokušao približiti, ali najviše što su uspjeli bilo je na -3 pogotka zaostatka. Prvo ime u redovima Gorice vratar Tomislav Sladoljev s 13 obrana, a najraspucaniji bili su Matej Svržnjak sa sedam i Tin Tomljanović sa šest pogodaka. Kod gostiju iz Dalmacije, stopostotan učinak Antonia Cvitanovića 7/7, a isto toliko pogodaka postigao mu je i suigrač Josip Čutura.

U Paket24 Premijer ligi – Ligi B, rukometaši Sesveta ostvarili su drugu pobjedu u novoj sezoni. Nakon slavlja protiv Osijeka u Jelkovcu, pao je i novi premijerligaš KTC Križevci 31:20. Mnogo toga bilo je riješeno već u prvom poluvremenu kada je domaćin napravio šest pogodaka razlike. Premda su gosti otvorili susret i poveli 0:2, vrlo brzo su se našli u problemima. Domaćin je napravio seriju od čak 9:1, pa je u 15. minuti na semaforu pisalo velikih 9:3. Najveća prednost Sesveta bila je plus sedam. Na predah su pak, odnijeli pogodak manje, ali i saznanje da KTC jednostavno nema igru kojom ih može ozbiljnije ugroziti u nastavku.

Sesvećani nisu usporili ritam ni u drugom dijelu, premda je Silvijo Ivandija dao priliku gotovo svim igračima koje je imao na raspolaganju. Već sredinom drugoga dijela prednost domaćina bila je dvoznamenkasta i iznosila je 11 pogodaka. S tom razlikom je susret i završen (31:20). Gosti su u svakom poluvremenu zabili po 10 pogodaka. S pet pogodaka iz pet pokušaja Nikola Finek bio je najefikasniji u sastavu Sesveta. Kod KTC-a najbolji Jakov Dujmović sa sedam pogodaka.

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 3. KOLO
GORICA – METKOVIĆ – MEHANIKA 30:26

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA B: 3. KOLO
SESVETE – KTC 31:20

Prethodni članakPaket24 Premijer liga: Izjave nakon 3. kola
Sljedeći članakSeniorke: Okupile se ”Kraljice šoka“