Machineseeker EHF Liga prvaka: Odlično izdanje PPD Zagreba i prva pobjeda

188

Rukometaši PPD Zagreba odigrali su najbolju utakmicu u Ligi prvaka te u 3. kolu upisali pobjedu protiv Porta 29:23. Nekoliko junaka bilo je večeras u Areni Zagreb. Od Dina Slavića koji je na vratima Zagreba skupio 14 obrana, a to se nije dogodilo već jako dugo pa do briljantnog Timura Dibirova koji je odigrao za čistu desetku i postigao isto toliko golova. Jako dobro, Zagreb je kroz cijelu utakmicu nosio Aleks Kavčić, a u drugom poluvremenu eksplodirao je Luka Lovre Klarica. No, krenimo od početka.

Bio je to susret velikih uloga i borbe za bodove kod obje momčadi. Hrvatski prvak se postavio čvrsto i odlično krenuo u utakmicu. Zagreb je u 10. minuti imao lijepu prednost od +3 (6:3) i nije ju ispuštao. Dapače, u 25. minuti, Plinari su bili na +4 (14:10). Od tog trenutka, gosti su napravili mini seriju od tri pogotka i došli na samo jedan pogodak zaostatka. Na poluvrijeme, Zagreb je odnio minimalnu prednost, 16:15.

Čvrsta borba bila je zagarantirana i u nastavku. Igralo se pogodak za pogotkom, a niti jedna momčad nije uspjevala doći do izraženije prednosti. Sve do 55. minute kad PPD Zagreb nošen fantastičnim Lukom Lovrom Klaricom koji je postigao velikih pet zgoditaka u drugom dijelu, odlazi na +5 i tu lomi utakmicu u svoju korist za prvo europsko slavlje ove sezone. Nadamo se prvo u nizu koji slijedi. Ono što je vrlo zanimljivo jest podatak o broju pogođenih sedmeraca. Naime, od ukupno osam dosuđenih za obje momčadi, samo dva su realizirana. Dino Slavić je obranio oba sedmerca Portugalcima, a za PPD Zagreb jednom je precizan bio Ivan Čupić, a jednom Karpo Sirotić, uz tri nerealizirana Čupićeva sedmerca i jedan Timura Dibirova.

Uz odličnog Dina Slavića i njegovih 14 obrana, vrijedi ponoviti učinak Timura Dibirova od 10 pogodaka, šest je dodao Aleks Kavčić, a pet Luka Lovre Klarica. Kod gostiju, skroman učinak s obzirom da se nitko u strijelce nije upisao više od tri puta.

MACHINESEEKER EHF LIGA PRVAKA: 3. KOLO
PPD ZAGREB – PORTO 29:23

Prethodni članakJuniori: Do SP-a 2023. preko Italije, Crne Gore i Izraela
Sljedeći članakMaster plan EHF – a i HRS – a: Prijave za online sastanak